4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

W Olsztynie odbędą się Wojskowe Targi Pracy i Służby

OlsztynW Olsztynie odbędą się Wojskowe Targi Pracy i Służby

Pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się 17 i 18 marca, w piątek i sobotę, w Olsztynie oraz w 15 innych miastach w całej Polsce. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności od 9:00 do 18:00. Udział wezmą w nim rekruterzy wojskowi, studenci uczelni wojskowych oraz żołnierze różnych oddziałów. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) podkreśla, że jest to doskonała okazja dla tych, którzy szukają interesującej oferty pracy.

reklama

Podczas targów, rekruterzy z Wojskowych Centrów Rekrutacji będą dostępni do udzielania informacji o możliwościach służby wojskowej, zarówno zawodowej, jak i dobrowolnej. MON wskazuje, że rekruterzy będą gotowi do przedstawienia indywidualnej ścieżki kariery, dostosowanej do edukacji, doświadczenia zawodowego i osobistych zainteresowań kandydatów. Będzie też możliwość złożenia wniosku o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na targach będzie można zdobyć informacje o pracy na stanowiskach cywilnych w wojsku i o możliwościach rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP. Według MON, każdy będzie miał szansę na osobistą rozmowę z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych formacji.

reklama

Cytując wicepremiera i szefa MON Mariusza Błaszczaka, MON podkreśla, że Wojsko Polskie to atrakcyjne i nowoczesne miejsce pracy, które oferuje rozwój osobisty, szkolenia, możliwości awansu i brak rutyny. Szuka ono ludzi o różnych specjalnościach i zainteresowaniach.

W Olsztynie, oprócz targów, zaplanowano różne atrakcje. Będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy, w tym czołgi K2 i Leopard, armatohaubicę K9, Krab czy śmigłowiec Black Hawk. Przewidziane są pokazy wyszkolenia żołnierzy, sztuk walki, pokaz pierwszej pomocy i medycyny pola walki, musztrę i występ orkiestry wojskowej z Giżycka. W południe 17 marca odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa kilkuset żołnierzy.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
7 marca 2023 12:09

Super

Wiola
6 marca 2023 15:59

Gdzie ?

Polecane
Ogłoszenia