8 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie odbędą się Wojskowe Targi Pracy i Służby

OlsztynW Olsztynie odbędą się Wojskowe Targi Pracy i Służby

W piątek i sobotę 17 i 18 marca w Olsztynie oraz innych ośrodkach w całym kraju odbędą się pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wezmą w nich udział wojskowi rekruterzy, studenci wojskowych uczelni i żołnierze różnych formacji. „Szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy” – podkreśla MON.

reklama

O inicjatywie Wojskowe Targi Służby i Pracy Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w opublikowanym w poniedziałek komunikacie. Jak czytamy, pierwsze tego typu targi zaplanowano na 17 i 18 marca (piątek i sobota) w godz. 9-18 w Olsztynie oraz 15 innych miastach we wszystkich województwach.

Targi poza Olsztynem odbędą się w Oławie (woj. dolnośląskie), Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie), Chełmie (woj. lubelskie), Międzyrzeczu (woj. lubuskie), Skierniewicach (woj. łódzkie), Limanowej (woj. małopolskie), Radomiu (woj. mazowieckie), Brzegu (woj. opolskie), Boguchwale (woj. podkarpackie), Wysokim Mazowieckim (woj. podlaskie), Kartuzach (woj. pomorskie), Mysłowicach (woj. śląskie), Pińczowie (woj. świętokrzyskie), Koninie (woj. wielkopolskie) oraz Gryfinie w województwie zachodniopomorskim.

reklama

Na targach obecni będą rekruterzy z Wojskowych Centrów Rekrutacji, którzy będą udzielać zainteresowanym informacji na temat służby w wojsku – zawodowej, jak również dobrowolnej służby zasadniczej czy służby w WOT. Jak wskazuje MON, rekruterzy „na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań”. Na miejscu będzie też można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Absurd? Prezydent Grzymowicz dla siebie zrobił podwyżkę 20 razy większą niż dał pracownikom

„W czasie Targów od godz. 9.00 do 18.00 będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP, od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy będzie mógł porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP” – czytamy w komunikacie MON. Jak zaznaczono, na targach będzie można również otrzymać informacje o pracy na cywilnych stanowiskach w wojsku.

reklama

„To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu” – głosi komunikat. Przytoczono również słowa wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka: „Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny”.

MON podkreśla, że targom w Olsztynie towarzyszyć będą różnorakie atrakcje: prezentowany będzie sprzęt wojskowy, w tym czołg K2 i Leopard, armatohaubica K9 oraz Krab czy śmigłowiec Black Hawk. Oprócz tego przewidziano pokazy wyszkolenia żołnierzy, sztuk walki, pokaz pierwszej pomocy i medycy pola walki, musztrę i występ orkiestry wojskowej z Giżycka.

Konkurs na dyrektorów dwóch teatrów i wojewódzkiej biblioteki

17 marca w południe rozpocznie się uroczysta przysięga wojskowa kilkuset żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Przez cały dzień czynna będzie bezpłatna strzelnica i baza paintball. Będzie można spróbować swoich sił na trenażerze skoków spadochronowych. Na stoisku medycznym chętni zrobią podstawowe badania diagnostyczne. Nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. Wojskowi kucharze będą ją podawać z pieczonym na miejscu żołnierskim chlebem” – czytamy w komunikacie ministerstwa obrony.

Ponadto w imprezie udział wezmą sportowcy „służący w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym, znani z pierwszych stron gazet medalistów igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata”, występować będą także żołnierze-raperzy. Ponadto Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej działające przy Akademii Sztuki Wojennej organizuje w czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy debatę z udziałem ekspertów i głównych dowódców Wojska Polskiego pod hasłem „Strategicznie o rekrutacji w Wojsku Polskim”. Debata odbędzie w piątek 17 marca o 12:30.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
7 marca 2023 12:09

Super

Wiola
6 marca 2023 15:59

Gdzie ?

Popularne
Ogłoszenia

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja