17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Rozpoczął się nabór do olsztyńskich przedszkoli miejskich

OlsztynRozpoczął się nabór do olsztyńskich przedszkoli miejskich

Zaczęła się rekrutacja do przedszkoli w Olsztynie. Rodzice i opiekunowie mają dwa tygodnie na zapisanie dziecka do wybranej placówki, a nabór potrwa do 19 marca. Dzieci, które skończyły lub w tym roku kalendarzowym skończą trzy lata, są uprawnione do zapisania się do przedszkola. W Olsztynie rodzice mogą wybierać spośród prawie 1400 miejsc w placówkach miejskich i prywatnych. 14 z 41 placówek to przedszkola prywatne, w których realizowana jest opieka przedszkolna na takich samych warunkach finansowych jak w placówkach państwowych.

reklama

Rekrutacja do przedszkoli przygotowuje dziecko do rozpoczęcia szkoły. Dzieci w wieku 6 lat (urodzone w 2017 roku) mają obowiązek uczęszczania do przedszkola, a dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat mają prawo korzystać z wychowania przedszkolnego. “Dysponujemy prawie 1400 miejsc w placówkach miejskich i prywatnych. W przypadku braku wolnych miejsc organizujemy rekrutację uzupełniającą” – powiedziała Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych rusza 6 marca i potrwa do 17 marca. Aby zapisać dziecko, należy stawić się w szkole obwodowej lub złożyć formularz w wybranej placówce. Dziecko zostanie zakwalifikowane do innej niż obwodowa szkoły, jeśli placówka będzie dysponować wolnymi miejscami. Lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana 24 marca, a od 27 do 30 marca rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do danej szkoły. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana 31 marca. Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w sierpniu.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia