7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znany jest wykonawca obwodnicy na DK 65

OlsztynZnany jest wykonawca obwodnicy na DK 65

Firma PORR złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację obwodnicy Gąsek w ciągu drogi krajowej nr 65. Zgodnie z deklaracją ma ją wykonać za około 77 mln zł.

Umowa będzie podpisana w kwietniu

reklama

Jak przekazał rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki „Przetarg na projekt i budowę obwodnicy ogłosiliśmy pod koniec listopada ubiegłego roku. Wpłynęły cztery oferty, z czego trzy zmieściły się w zarezerwowanej przez nas kwocie na ten cel (ok. 120 mln zł). Najkorzystniejszą, o wartości ok. 77 mln zł, złożyła firma PORR”.

W przypadku braku odwołań od rozstrzygnięcia oraz po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych pod koniec kwietnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Budowa obwodnicy

reklama

Inwestycja związana z budową obwodnicy Gąsek ma objąć odcinek o długości około 3 km, nośności 11,5 ton na oś oraz szerokości jezdni 8 m. W ramach inwestycji mają powstać dwa wiadukty i przejście dla zwierząt średnich. Dodatkowo zostaną wybudowane jezdnie obsługujące teren przyległy do obwodnicy. Zostaną również przebudowane drogi publiczne, które kolidują z inwestycją. Powstaną chodniki oraz elementy ciągów pieszo-rowerowych przy rondach i zostaną wybudowane skrzyżowania. Zostanie również wykonane oświetlenie drogowe, oznakowanie pionowe i poziome, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jak zrobić z jednego remontu dwa? Kierowcy nie mogą narzekać na brak atrakcji przy pl. Bema

Prace projektowe oraz roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone nie dłużej niż w ciągu 39 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Korzyści wynikające z budowy obwodnicy

reklama

Dzięki powstaniu obwodnicy Gąsek ma zostać wyprowadzony ruch tranzytowy. Dzięki temu mają się poprawić warunki ruchu w Gąskach oraz w ciągu drogi krajowej nr 65. Nastąpi również poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Gąskach.

Dzięki inwestycji poprawią się warunki oraz bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego oraz regionalnego. Droga krajowa nr 65 jest popularnym szlakiem komunikacyjnym Warmii i Mazur. Prowadzi ona do granicy państwa.

W trakcie budowy obwodnicy zostaną zachowane najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia oraz życia mieszkańców i zrównoważony rozwój.

72 wykroczenia w jednym dniu! Policja przeprowadziła wzmożone działania na drogach Olsztyna

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Budowa ronda na ul. Bartąskiej miała ułatwić życie mieszkańców. Pojawił się problem

Czy wiadukt przy rondzie Bema zostanie zamknięty? Zmiana organizacji ruchu zakorkuje Zatorze