-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Uszkodzenie gazociągu w Olsztynie. Główna droga zablokowana dla ruchu

OlsztynUszkodzenie gazociągu w Olsztynie. Główna droga zablokowana dla ruchu

Doszło do uszkodzenia gazociągu na ulicy Mazowieckiego. Droga jest zablokowana.

reklama

Zablokowana droga

W dniu dzisiejszym doszło do awarii gazociągu. Zablokowana jest ulica Mazowieckiego w Olsztynie. Powodem awarii jest naruszenie gazociągu pod wiaduktem. Policjanci kierują na objazdy ulicą Żołnierską. Na miejscu pracują już służby oraz pogotowie gazowe.

Przyczyna uszkodzenia gazociągu

Jak się okazało, przyczyną awarii było to, że kierowca ciężarówki z rozłożonym dźwigiem hydraulicznym źle oszacował wysokość zestawu. Wskutek tego doszło do zerwania rury gazowej, która biegła pod wiaduktem.

reklama

Jak przekazał mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie „Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 28-latek kierujący manem nie zabezpieczył dźwigu hydraulicznego znajdującego się z tyłu pojazdu przez co naruszył instalację gazową znajdującą się pod wiaduktem na ul. Mazowieckiego w Olsztynie”. I dodał, że „Na miejscu pracują służby w tym pogotowie gazowe. Ulica pozostaje zamknięta do czasu usunięcia awarii. Policjanci wyznaczyli objazd przez ul. Żołnierską”.

Mimo tego, że została zerwana cała konstrukcja, to nie doszło do pęknięcia rury. Pracownicy pogotowia gazowego zabezpieczają konstrukcję, która może w każdej chwili pęknąć. Z tego względu utrudnienia mogą potrwać przez około 2 lub 3 godziny.

reklama
Uszkodzenie gazociągu w Olsztynie. Główna droga zablokowana dla ruchu Olsztyn, Wiadomości

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Putin
3 marca 2023 08:18

HEHEHEH

Polecane
Ogłoszenia