22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024

Julia Rocka zagra na Scenie Głównej Kortowiady 2023!

62. edycja Kortowiady potrwa od 24 do 27 maja, a wydarzenia związane z tym wyjątkowym świętem studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą odbywały się, jak zawsze, w Kortowie. Największym zainteresowaniem cieszą się z całą pewnością koncerty na Scenie Głównej, która w tym roku, podobnie jak w minionym, będzie znajdowała się na Plaży Kortowskiej. Organizatorzy regularnie odsłaniają kolejne karty i ujawniają nazwiska wokalistów, którzy wystąpią podczas Kortowiady 2023. Dziś do line-upu dołącza Julia Rocka!

To jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym, a także podręcznikowy przykład „self-made woman” pokolenia Z. Wraz z Michałem Głomskim tworzy nieszablonową muzykę z pogranicza popu, urban oraz alternatywy. Jeszcze przed oficjalnym debiutem jej utwory były świetnie przyjęte przez odbiorców – singiel „Jeep” przez kilkanaście miesięcy znajdował się na szczycie polskiej listy Spotify Viral, natomiast „Oficjalna wersja zdarzeń” był pod koniec 2021 roku jednym z największych muzycznych trendów na TikToku, czego efektem są chociażby miliony odtworzeń we wszystkich serwisach streamingowych. Debiutancki album Julii, „Blaza”, ukazał się 3 lutego 2023.

Ogłoszono już obecność 11 artystów, których występy uświetnią tegoroczną Kortowiadę. Oprócz Julii Rockiej na kortowiadowej scenie zagra Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Igo, Błażej Król, Kult, Sarius oraz Ralph Kaminski. Karnety na wydarzenie są dostępne na stronie internetowej www.bilety.kortowiada.pl za pośrednictwem Going., eBilet, biletomat.pl oraz Empik Bilety. W sprzedaży jest obecnie II pula biletów.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.