5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Niezwykła pasja policjanta. St. sierż. Dawid Jackiewicz ma niecodzienne hobby

OleckoNiezwykła pasja policjanta. St. sierż. Dawid Jackiewicz ma niecodzienne hobby

Kaletnik jest jednym z zawodów, który w dzisiejszych czasach ulega zapomnieniu. Ręczne wykonanie skórzanych wyrobów w postaci toreb, portfeli czy pasków należy do rzadkości. St. sierż. Dawid Jackiewicz jest jednocześnie policjantem oraz kaletnikiem z Olecka.

reklama

Ginący zawód

Zawód kaletnika jest znany od XIV wieku. Jednak ze względu na coraz większy rozwój technologii oraz coraz nowsze i tańsze możliwości obróbki skórzanych materiałów jest profesją odchodzącą w zapomnienie.

Zawód kaletnika wymaga precyzji, cierpliwości oraz opanowania. Reprezentantem tego coraz rzadszego zawodu jest jeden z policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olecku st. sierż. Dawid Jackiewicz. Funkcjonariusz ma 25 lat, a od 5 służy w Policji. Jak mówi o swoim niecodziennym hobby, pozwala mu ono na „odreagowanie stresu związanego z codzienną służbą, która bywa trudna i wymagająca”.

reklama

Pasja do kaletnictwa

Pasja zaczęła się od zniszczonego etui na notatnik służbowy, które policjant chciał zamienić na nowe. Postanowił zrobić je własnoręcznie. W tym celu zakupił zestaw do szycia, zrobił wymiary i uszył etui.

Do tej pory udało mu się zrobić 15 produktów, wśród nich znalazły się portfele, paski, obroże dla psów, etui na notatniki oraz kalendarze. Produkty wykonywane przez niego charakteryzują się trwałością oraz jakością. Od początku do końca wszystko jest robione własnoręcznie z dbałością o każdy detal.

Niezwykła pasja policjanta. St. sierż. Dawid Jackiewicz ma niecodzienne hobby praca Olecko, Wiadomości

źródło: KPP Olecko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
24 lutego 2023 17:10

Co to kogo interesuje ;p

Wiechu
24 lutego 2023 10:57

O szok a ja jestem dekarzem napiszcie o mnie

Polecane
Ogłoszenia