5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

3 rodzaje kamieni naturalnych używanych do wyrobu biżuterii

Materiał partnera3 rodzaje kamieni naturalnych używanych do wyrobu biżuterii

Biżuteria od zawsze cieszyła się ogromnym powodzeniem. Potrafiła bowiem nie tylko pięknie zdobić każdą stylizację, ale również zwiększała pewność siebie. Ponadto biżuteria z kamieni naturalnych nie tylko jest zjawiskowa, ma też terapeutyczne i ezoteryczne działanie.

Kamienie naturalne w biżuterii

reklama

Biżuteria, a zwłaszcza naszyjniki z naturalnymi kamieniami są bardzo popularne. Dlaczego? Niezwykły i ekscytujący urok kamienia naturalnego powoduje niepowtarzalność w ich barwieniu. Oznacza to bowiem, że wiele takich surowców jest dostępnych w wersji limitowanej, a więc są unikatowe – dlatego też biżuteria z tymi surowcami jest tak mocno pożądana. Co ciekawe, kamienie naturalne wykazują działania terapeutyczne. Zatem noszona biżuteria może również oddziaływać w określony sposób na jej właściciela.

Kamienie naturalne używane do wyrobu biżuterii 

Ważne podkreślenia jest fakt, że kamienie naturalne od przeszło tysięcy lat tworzy naturalne środowisko. Do dnia dzisiejszego, te surowce, są cenione na całym świecie. Wierzy się również, że każdy kamień naturalny oddaje wartości symboliczne – oparte na legendach, wierzeniach i medycynie naturalnej. Poznaj więc najpopularniejsze kamienie naturalne używane do wyrobu biżuterii.

reklama

Onyks to kamień spotykany w każdym salonie jubilerskim. Jest to bowiem odmiana chalcedonu z czarną barwą, dzięki czemu ma elegancki wymiar. Onyks jest kamieniem, którego twardość wynosi 6,5-7 w skali Mohsa. Dlatego też uważa się, że onyks winny wybierać osoby odważne, ponieważ jest on symbolem siły, niezależności i głębokiej mądrości. Kamień ten ma również przypisaną moc, która skutecznie chroni przed porażkami i wspiera w podejmowaniu trudnych decyzji. Co ciekawe, biżuteria z onyksem potrafi być nie tylko elegancka i wyrafinowana, ale również odważna i z pazurem – dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Kamień dedykowany jest osobom spod znaku Ryby, Koziorożec, Lew, Rak.

Agat to piękny i wielobarwny minerał półszlachetny. Odmiana również chalcedonu. Odnosząc się do litoterapii, agat wspomaga leczenie układu pokarmowego, wrzodów żołądka, a także kobiecych problemów i bezpłodności. Ten kamień naturalny oddziałuje na ludzką psychikę poprzez solidne wzmocnienie szacunku do samego siebie, likwidację stresu oraz pomaga odkryć samego siebie.

reklama

Malachit to kamień przeznaczony szczególnie dla osób spod znaku Byka. Surowiec ten charakteryzuje się przepiękną zieloną barwą i wykazuje właściwości nasenne i uspokajające. Wierzy się, że kamień pozytywnie wpływa na płodność, a noszony w okresie ciąży niweluje bóle i komplikacje. Kamień również wspomaga koncentrację i duchowy rozwój.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia