20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem!

OlsztynOstrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem!

Według prognoz służb meteorologicznych, w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę rano wystąpi silny wiatr w woj. warmińsko-mazurskim. Średnia prędkość wiatru przewidywana jest na poziomie od 35 do 50 km/h, z porywami dochodzącymi nawet do 100 km/h. Władze samorządowe z regionu apelują do mieszkańców, aby zabezpieczyli swoje balkony, tarasy, pozamykali okna i zachowali ostrożność na drodze.

reklama

Rzecznik prasowy olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz zaapelowała o uprzątnięcie balkonów i zabranie z nich wszystkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr. Zarówno władze Olsztyna, jak i burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski poprosili mieszkańców o zachowanie wcześniejszej ostrożności i o naładowanie telefonów, a także o zapewnienie sobie światła z zapałek czy latarek. Jakubowski przypomniał również o niebezpieczeństwie pozostawienia samochodu w pobliżu drzew, trakcji elektrycznych czy rusztowań.

Lokalne portale i strony prowadzone przez strażaków zalecają również przestrzeganie takich samych zasad ostrożności. Liczymy, że nasze wytyczne pomogą w zachowaniu bezpieczeństwa.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
17 lutego 2023 13:05

Mam nadzieję że te alerty i apele ukażą się na naszych telefonach . Bo u niektórych balkony , to rupieciarnie zasłonięte szmatami, plastikami, donicami z zeschniętymi kwiatami. Wstyd mi za olsztyniaków.

Polecane
Ogłoszenia