4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem!

WiadomościOstrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem!

Meteorolodzy wydali dla woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Wiać ma zacząć w nocy z piątku na sobotę, a najsilniej w sobotę rano. Samorządowcy apelują do mieszkańców, by posprzątali balkony, tarasy, pozamykali okna i uważali na siebie wzajemnie.

reklama

Służby meteorologiczne prognozują w całym woj. warmińsko-mazurskim wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 km/h. W porywach wiać będzie z prędkością do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h. Będzie to wiatr z południowego zachodu i zachodu.

W związku z ostrzeżeniami samorządowcy z regionu proszą swoich mieszkańców o czujność i uważność. Władze Olsztyna poinformowały o nadciągającej wichurze na miejskim portalu związanym z bezpieczeństwem. „Prosimy wszystkich o uprzątnięcie balkonów, zabranie z nich wszystkich rzeczy, które może porwać wiatr. Prosimy o pozamykanie okien, o uważanie na siebie i sąsiadów, dbajmy o siebie wzajemnie, pomagajmy w razie potrzeby” – zaapelowała rzecznik prasowa olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Warmińsko-mazurskie. Ponad 60 strażackich interwencji związanych z wiatrem
reklama

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski w mediach społecznościowych poprosił mieszkańców swojej gminy, by zapewnili sobie „dostęp do świec, zapałek, latarek”, poprosił o naładowanie telefonów. Burmistrz poprosił też, by gospodarze zabrali trzymane na dworze zwierzęta do zamkniętych, bezpiecznych pomieszczeń.

„Nie parkujmy pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych” – wymienił Jakubowski.

reklama

Wskazówki, jak bezpiecznie przetrwać nadciągającą wichurę zamieszczają lokalne portale i strony prowadzone przez strażaków. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
17 lutego 2023 13:05

Mam nadzieję że te alerty i apele ukażą się na naszych telefonach . Bo u niektórych balkony , to rupieciarnie zasłonięte szmatami, plastikami, donicami z zeschniętymi kwiatami. Wstyd mi za olsztyniaków.

Popularne
Ogłoszenia

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami w niektórych powiatach

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników w niektórych powiatach