3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie

OlsztynTydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie

W dniach 20-26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jest to już kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w czasie której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.

reklama

Coroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z dniem 22 lutego. Jest to Dzień Ofiar Przestępstw. Stało się to na mocy ustawy z 2003 roku. Wskazała ona na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem, jak również działań, podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają na celu zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw, jak również przynieść skuteczną pomoc potrzebującym. Pomoc będzie nieodpłatnie udzielana w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych oraz organizacji pozarządowych. W tym roku będzie zwracana szczególna uwaga na sytuację osób doświadczających przemocy domowej.

reklama

Konieczne jest stałe monitorowanie sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem, jak również działań na rzecz poprawy ich położenia. Dzięki temu możliwe będzie udzielanie skutecznej pomocy.

W organizację obchodów zaangażowane jest Ministerstwo Sprawiedliwości, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie

W dniach od 20 do 26 lutego wyznaczeni prokuratorzy i asystenci Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, jak również podległych Prokuratur Rejonowych będą pełnili dyżury. W czasie ich trwania wyznaczeni prokuratorzy i asystenci prokuratorów będą udzielać informacji oraz porad w zakresie uprawnień przysługujących pokrzywdzonym przestępstwem. Więcej informacji na temat pełnionych dyżurów będzie można uzyskać na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

reklama

źródło: Prokuratura Okręgowa

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia