7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Studenci UWM będą malować obraz „Nasze Niebo Kopernika”

OlsztynStudenci UWM będą malować obraz "Nasze Niebo Kopernika"

Od poniedziałku do piątku studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) w Olsztynie będą malować obraz Nasze Niebo Kopernika. Chętni będą mogli zamalować dowolnie jeden z 832 kwadratów na płótnie.

reklama

Wspólne malowanie obrazu poświęconego Kopernikowi przeprowadzi Grupa Artystyczna Rezerwa Twórcza UWM. Praca ma być gotowa na urodziny Mikołaja Kopernika i Dzień Nauki Polskiej, które przypadają 19 lutego.

„Malowanie rozpocznie się 13 lutego o godz. 9.00 w Starej Kotłowni w Kortowie. Będzie odbywało się codziennie do godz. 14.00 w tym samym miejscu, a w środę 15 lutego nastąpi zmiana lokalizacji – artyści przeniosą się do Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie (ul. Tuwima 10)” – poinformowała Rezerwa Twórcza.

reklama

Idea wykonania wspólnego obrazu polega na tym, że na płótnie o powierzchni 80 cm na 100 cm zaznaczono ołówkiem 832 kwadraty. „Każdy z uczestników będzie mógł pomalować jeden kwadrat o powierzchni 3 na 3 cm. Może być sam kolor lub dowolna kompozycja. Wszystko to, co autor uzna za stosowne i zainspirowane niebem Kopernika” – wyjaśniono.

Hodowla owadów na cele żywieniowe. Ambitny projekt naukowców UWM

Malować będzie można farbami akrylowymi (pędzle i farby będą na miejscu). „Każdy z autorów wpisze się do pamiątkowej Księgi Autorów, podając swoje nazwisko oraz koordynaty swojego kwadratu. Dzięki współrzędnym łatwo będzie można odnaleźć indywidualny wkład każdego autora. Liczba autorów ograniczona jest liczbą wyznaczonych kwadratów” – poinformowano.

reklama

Malować wspólny obraz mogą nie tylko studenci, ale wszyscy chętni. Obraz, który powstanie, zostanie udostępniony na wystawach organizowanych w różnych miejscach Olsztyna i regionu. Nasze Niebo Kopernika będzie także rekwizytem, służącym do opowiadania o nauce i badaniach naukowych” – wyjaśniono na stronie Artystycznej Rezerwy Twórczej.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Rozpoczął się odbiór technicznych nowych budynków UWM

Dzieci oszalały gdy dziwny "pies" wszedł do szkoły. Czegoś takiego jeszcze nie było