5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Schowali się w restauracji, a po jej zamknięciu ukradli pieniądze

WiadomościSchowali się w restauracji, a po jej zamknięciu ukradli pieniądze

O losie dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Obaj przed zamknięciem jednego z lokali na terenie miasta weszli do środka, gdzie się ukryli. Kiedy wszyscy pracownicy zakończyli pracę i zamknęli restaurację wówczas wyszli z kryjówki i ukradli z kasetki w barze 340 złotych. Następnego dnia, gdy lokal został otwarty wyszli i cieszyli się swoim łupem.

reklama

Do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zgłosiła się pracownica jednego z lokali mieszczących się na terenie miasta i poinformowała, że z kasetki w której trzymają pieniądze ktoś ukradł 340 złotych. Od kobiety przyjęto zawiadomienie oraz przesłuchano ją w charakterze świadka. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą zabezpieczyli zapis monitoringu. Jak się okazało, pieniądze ukradli dwaj chłopcy, którzy są doskonale znani kętrzyńskim policjantom z wcześniejszych interwencji.

Podczas wykonywania czynności młodzi chłopcy przyznali się, że w nocy z 5 na 6 sierpnia br. tuż przed zamknięciem lokalu weszli do środka, gdzie początkowo ukryli się w toalecie, a następnie by ich nikt nie zobaczył schowali się w jednym z pomieszczeń, gdzie przeczekali do zamknięcia restauracji. Kiedy obsługa zamknęła lokal i nikogo już wewnątrz nie było wyszli z kryjówki i w barze z jednej z szuflad, w której znajdowała się kasetka, ukradli 340 złotych. Jak sami wyjaśnili, podzielili się łupem po połowie.

reklama

Zadowoleni, przeczekali do następnego dnia i chwilę po otwarciu lokalu, gdy pracownicy zajęli się swoimi obowiązkami wykorzystali moment ich nieuwagi i wyszli. Gdy pracownica zorientowała się, że nie ma pieniędzy wspólnie z innymi pracownikami przejrzała nagrania z monitoringu. Tam został zarejestrowany wyczyn chłopców. O całej sytuacji poinformowano policjantów.

12 i 13 latek tłumaczyli, że za skradzione pieniądze kupili sobie słodycze i napoje.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ewa Skowrońska
20 sierpnia 2016 14:46

Nie otrzymali 500+…

Ania Kurkowska
20 sierpnia 2016 13:46

Zawodowcy od małego

Polecane
Ogłoszenia