5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

W Olsztynie wzrasta popularność pochówków urnowych. Nowa inwestycja przy ul. Poprzecznej

OlsztynW Olsztynie wzrasta popularność pochówków urnowych. Nowa inwestycja przy ul. Poprzecznej

W Olsztynie wzrasta popularność pochówków urnowych. Zarząd Cmentarzy Komunalnych chce zbudować dwa kolejne kolumbaria – na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej.

reklama

Coraz więcej kremacji

W Olsztynie coraz więcej osób decyduje się na kremację. Po takim pochówku urny składa się w niszach, odpowiednikach tradycyjnych grobów, wykonanych w ścianie pamięci na cmentarzu. Taki zbiorowy grobowiec to właśnie kolumbarium.
Kolumbaria w Olsztynie funkcjonują od kilku lat, obecnie jest ich 16.
– Pochówki urnowe w Olsztynie cieszą się dużą i rosnącą popularnością i jest coraz większe przyzwolenie na nie wśród mieszkańców. W przypadku cmentarza komunalnego przy ulicy Poprzecznej stanowią one już ponad 50 procent wszystkich pochówków. Można się spodziewać, że w przyszłych latach będzie to jeszcze większa liczba – powiedział „Gazecie Wyborczej” dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Kot.

Powstaną nowe kolumbaria

W związku z wzrostem zapotrzebowania na pochówki urnowe, Zarząd Cmentarzy Komunalnych podjął decyzję o budowie dwóch kolejnych – na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej.
– Każde z nich będzie miało 54 nisze, w których pomieści się 8 urn. Biorąc pod uwagę, że poszczególne nisze wykupują rodziny, nie od razu one się zapełniają – powiedział dyrektor Kot.
Zarząd już rozpisał przetarg, który zostanie rozstrzygnięty na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Czas na wykonanie wszystkich prac określono na 120 dni.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia