fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Przedwyborcze przepychanki z Olsztynem w tle

OlsztynPrzedwyborcze przepychanki z Olsztynem w tle

A wszystko sprowadza się do spotu wyborczego Sławomira Nitrasa, kandydata Platformy Obywatelskiej w Szczecinie i wątku wielonarodowego korpusu NATO, który w tym mieście stacjonuje. Gdzie w tym wszystkim olsztyński akcent?

reklama

Do wyborów parlamentarnych został już tylko miesiąc, a walka polityczna trwa w najlepsze. Kilka dni temu światło dziennie ujrzał nowy spot Sławomira Nitrasa, ubiegającego się o mandat posła. Polityk PO skupia się w nim na kwestii duńsko-niemiecko-polskiego Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, którego kwatera główna znajduje się w Szczecinie, a do którego z biegiem lat dołączały także inne państwa. – Jego obecność w naszym mieście to nie tylko prestiż dla Szczecina na arenie międzynarodowej, to także bezpieczeństwo, inwestycje oraz wpływy podatkowe dla miasta – podkreśla Nitras.

Gdzie w tym wszystkim Olsztyn? Jak się okazuje, nasze miasto może być powodem politycznych sporów nie tylko wśród lokalnych polityków. Kandydat PO z okręgu szczecińskiego przypomniał w swoim spocie słowa Mariusza Błaszczaka z PiS-u, który proponował zmianę lokalizacji korpusu – według niego wojska powinny stacjonować nie w Szczecinie, przy granicy z Niemcami, ale, na przykład, właśnie w Olsztynie. Takiej propozycji stanowczo sprzeciwia się Sławomir Nitras. – Platforma będzie bronić siedziby korpusu w Szczecinie przed Prawem i Sprawiedliwością. Zrobimy wszystko, żeby nie dali rady – zapewnia doradca premier Kopacz.

reklama
Łukasz Michnik kontra Cieszyński: czy na laptopach dla uczniów jest już wgrany Pegasus?

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 25 października.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Kandydat Lewicy z Olsztyna grzmi: "Potrzebujemy tysięcy tanich mieszkań"
Rafał Trzaskowski przyciągnął tłumy. "Olsztyn stanie się stolicą kultury i nauki"
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji