10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Ukradł turyście e-papierosa, a potem go pobił

WiadomościUkradł turyście e-papierosa, a potem go pobił

W miejscowości Nowe Guty, w gminie Orzysz, doszło do kradzieży rozbójniczej. 17-letni mieszkaniec Łomży zabrał elektronicznego papierosa wypoczywającemu tam turyście. Kiedy ten upomniał się o swoją własność, 17-latek odepchnął warszawiaka i uderzył go w twarz chcąc zachować skradziony przedmiot w posiadaniu, po czym uciekł. Policjanci zatrzymali nastolatka, który usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Pod koniec lipca w Nowych Gutach, gmina Orzysz, doszło do kradzieży rozbójniczej. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Łomży. Z czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że mieszkaniec Warszawy, wypoczywający w Nowych Gutach, postanowił pospacerować sobie po okolicy. Na spacer wziął ze sobą elektronicznego papierosa wartości 350 złotych. Po drodze spotkał dwóch nastolatków w wieku około 15 i 17 lat. Mężczyźni nawiązując rozmowę chcieli obejrzeć i spróbować elektronicznego papierosa. Mężczyzna zgodził się. Najpierw zapalił jeden z nich. Po chwili drugi zaczął go oglądać, po czym schował papierosa do swojej saszetki i mężczyźni zaczęli odchodzić.

Mieszkaniec Warszawy poszedł za nimi chcąc odzyskać swoją własność. Dogonił ich i stanął im na drodze. Wówczas starszy z nastolatków odepchnął go, a ten się przewrócił. Doszło do szarpaniny, w trakcie której warszawiak został uderzony pięścią w twarz. Po zdarzeniu 17-latek oddalił się.

reklama

Teraz nastolatek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dorota Socha
12 sierpnia 2016 10:34

Turyste pobil czy papierosa?

Natalia Sadowska
11 sierpnia 2016 18:27

10 lat pozbawienia wolności

Polecane
Ogłoszenia