7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czwarta edycja konkursu „Po pierwsze Rodzina!”

KrajCzwarta edycja konkursu "Po pierwsze Rodzina!"

Minister Marlena Maląg ogłosiła nabór do kolejnej już edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. Jest to program skierowany do organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja ma zwiększony budżet, a także nowy priorytet jakim są „Kluby”.

Polityka prorodzinna jest priorytetem

reklama

Głównym celem konkursu przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!” jest wzmacnianie i pogłębianie więzi rodzinnych, a także zachęcanie młodych ludzi do zakładania rodziny oraz małżeństwa. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych, które realizują działania na rzecz promocji rodziny w środowiskach lokalnych.

Jak powiedziała minister Marlena Maląg „Polityka prorodzinna jest w sercu polityki naszego rządu. Na programy społeczne od 2016 r. przeznaczyliśmy ponad 227 mld zł. Widząc jak ważna dla Polaków jest dostępność do mieszkań i elastyczność w pracy, realizujemy politykę mieszkaniową oraz wprowadzamy zmiany do Kodeksu Pracy. Uruchomiliśmy liczne programy, takie jak Rodzina 500+, Dobry Start, Mama 4+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie do opieki żłobkowej. Rozwijamy program Maluch+ i konkurs „Po pierwsze Rodzina!”. Znamy potrzeby Polaków i wychodzimy im naprzeciw. Od 2016 roku zainwestowaliśmy w rodziny 227 mld zł”. I dodała, że „W poprzednich edycjach konkursu udzieliliśmy wsparcia 109 projektom na kwotę ponad 25 mln zł”.

Od czerwca do olsztyńskiego starostwa już tylko z kartą

Kluby rodzinne nowością w konkursie

reklama

W poprzednich edycjach konkursu mogły się zgłaszać organizacje, które miały w swojej ofercie warsztaty, szkolenia, kampanie społeczne oraz inne inicjatywy służące wzmacnianiu więzi rodzinnych. Tegoroczny nabór poszerzony został o Kluby rodzinne. Dzięki nim rodzice będą mogli wzmacniać kompetencje rodzicielskie, a lokalni mieszkańcy będą mieli możliwość uczestniczenia w inicjatywach prorodzinnych. W tym roku przeznaczono na konkurs dwa razy więcej środków niż w poprzedniej edycji. Jest to 17 mln zł.

Jak przekazała pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha „Aktualna edycja konkursu została rozszerzona o nowy priorytet. Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski na dofinansowanie w dwóch kategoriach. Kontynuujemy wsparcie tworzenia Kampanii, czyli projektów informacyjno-edukacyjnych i szkoleniowych wzmacniających rodziny. Z kolei nowością jest priorytet „Kluby”. W tym priorytecie zachęcamy NGOsy do tworzenia sieci placówek, w których rodzice mogą wzmacniać kompetencje rodzicielskie, a lokalne społeczności uczestniczyć w inicjatywach integrujących mieszkańców na rzecz rodziny”.

W Olsztynie wzrosną ceny pochówków

Kwoty i terminy konkursu „Po pierwsze Rodzina!”

reklama

Dofinansowanie pierwszego priorytetu „Kampanie” wynosi od 30 tys. zł do 500 tys. zł. Natomiast na priorytet „Klub” organizacje pozarządowe mogą otrzymać do 2,4 mln zł, jednak warunkiem jest zorganizowanie minimum trzech takich placówek.

Wnioski można składać przez system elektroniczny Witkac do 28 lutego, a ogłoszenie wyników nastąpi do końca marca. Czas realizacji projektów jest od 1 maja do 31 grudnia.

źródło: gov.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mama
4 lutego 2023 23:25

Ja tam nie widzę żadnej polityki prorodzinnej. Bo prymitywne rozdawnictwo to polityka propartyjna a nie prorodzinna.

Popularne
Ogłoszenia

Maluch Plus w nowej odsłonie

Trafił ogromną kumulację w Lotto. Nowy milioner na Warmii i Mazurach