16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Znamy kolejnego artystę Kortowiady 2023: Igo wystąpi na Scenie Głównej

Oczekiwanie na kosmiczną Kortowiadę skraca się z każdym tygodniem. Jego przyjemnym elementem jest z całą pewnością regularne ogłaszanie artystów, którzy wystąpią na Scenie Głównej podczas wydarzenia. W ramach 62. edycji olsztyńskich juwenaliów na Plaży Kortowskiej odbędzie się aż 15 koncertów.

Dziś do grona artystów Kortowiady 2023 dołączył Igo! Igor Walaszek, znany pod pseudonimem Igo, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich wokalistów w Polsce. W 2009 roku założył rockowy zespół Clock Machine, publiczności dał się poznać także jako połowa elektronicznego duetu Bass Astral x Igo. Po wielu latach na scenie muzyk podjął decyzję o ponownym debiucie, tym razem jako solowy artysta – owocem pracy był wydany w listopadzie 2022 roku album „IGO”, który stanowi 10 longplay w karierze wokalisty. Wystąpił na wielu polskich festiwalach i współpracował z takimi artystami, jak Mrozu, Sokół czy Miuosh.

Do tej pory organizatorzy potwierdzili obecność 6 wykonawców – olsztyńskie juwenalia 2023 uświetni swoim występem Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs oraz Igo. Kolejne karty zostaną odsłonięte tradycyjnie w przyszły wtorek, 31 stycznia.

Przypominamy, że Kortowiada potrwa od 24 do 27 maja, a koncerty będą odbywały się od 25 do 27 maja. Karnety na wydarzenie dostępne są na oficjalnej stronie internetowej tego festiwalu studenckiego, pod adresem www.bilety.kortowiada.pl. Sprzedaż biletów jednodniowych ruszy 28 marca.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.