-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezent na roczek: co kupić na 1. urodziny dziecka?

Materiał zewnętrznyPrezent na roczek: co kupić na 1. urodziny dziecka?

Wybierając prezent na roczek, możemy mieć niemałą zagwozdkę. Z jednej strony chcemy kupić coś, co na pewno przyda się maluszkowi, a z drugiej – zdajemy sobie sprawę z tego, że tak naprawdę kupujemy coś, co powinno przypaść do gustu także rodzicom dziecka. Nie każdy z nas ma doświadczenie w kupowaniu podarków na pierwsze urodziny dziecka, dlatego niejednokrotnie stawiamy na bardziej uniwersalne rozwiązanie, jakim jest koperta z pieniędzmi. A zatem ile należy włożyć do koperty dla rocznego dziecka? I co podarować, gdy nie chcemy wręczać pieniędzy?

reklama

1. Prezent na roczek: co wybrać?

2. Ile pieniędzy podarować rocznemu dziecku?

reklama

3. O tym należy pamiętać, wybierając prezent dla dziecka

Pierwsze urodziny to absolutnie wyjątkowy moment dla dziecka i jego bliskich. Dlatego też zależy nam, by znaleźć prezent, który zasłuży na miano „idealnego”, ale wybór wcale nie jest prosty, a mnogość produktów dla dzieci może dodatkowo skomplikować sprawę. Zastanówmy się zatem wspólnie, z czego ucieszy się roczne dziecko (i jego rodzice).

1. Prezent na roczek: co wybrać?

reklama

Roczne dziecko to „żywe srebro”. Ma mnóstwo energii, aktywnie się przemieszcza, próbuje już stawiać swoje pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa. To wyjątkowy etap w życiu maluszka i jego rodziców. Warto zatem zachęcać szkraba do jeszcze większej aktywności, pokazywać mu świat i pomagać mu w nabywaniu nowych umiejętności.

Świetna zabawka dla rocznego dziecka to taka, która uczy je zdolności logicznego myślenia, stymuluje do mówienia, zachęca do poznawania nowych form, kształtów i kolorów. Idealny prezent na roczek to zabawka, która kompleksowo rozwija dziecko, uczy je, jak rozpoznawać nowe dźwięki i słowa. Krótko mówiąc, trafiony prezent dla rocznych dzieci to m.in. puzzle (oczywiście dostosowane do wieku), układanka kształtów bądź drewniane klocki, kostka edukacyjna, jedna z zabawek interaktywnych, tzw. pchacze (o ile dziecko zaczyna już chodzić), piłka lub pluszowy miś, który dołączy do grona przytulanek. Roczne dzieci z pewnością skorzystają też z książeczek, oczywiście takich, które przeznaczone są dla małych dzieci. Ewentualnie możemy także rozważyć zakup baśni, które będzie mógł czytać maluszkowi rodzic.

2. Ile pieniędzy podarować rocznemu dziecku?

Jeśli nie wiesz, jaki prezent na roczek podarować, zawsze możesz wykorzystać uniwersalne rozwiązanie, jakim jest koperta z pieniędzmi. Ale tu pojawia się nowe pytanie: ile pieniędzy na roczek dziecka?

Zawartość koperty powinna być uzależniona od tego, kim jesteśmy dla małego solenizanta. Nieco więcej powinni podarować rodzice chrzestni czy dziadkowe, a na mniejszą kwotę w kopercie może sobie pozwolić np. dalsza ciocia. Oczywiście nie chodzi o to, by wydawać na prezent ostatnie pieniądze, w każdej sytuacji należy zachować zdrowy rozsądek. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do pożądanej zawartości koperty, zawsze można zerknąć tutaj: iledac.pl.

Nie da się ukryć, że koperta z pieniędzmi to nie jest zbyt oryginalny prezent, ale z pewnością bardzo praktyczny.

3. O tym należy pamiętać, wybierając prezent dla dziecka

Zarówno w przypadku prezentów dla młodszych, jak i starszych dzieci, o ile nie decydujemy się na wręczenie koperty z pieniędzmi, należy pamiętać, że bezpieczeństwo dziecko powinno być absolutnym priorytetem. Unikajmy zatem zabawek, które zawierają niebezpieczne elementy, wybierajmy produkty, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa (CE) i zwracajmy uwagę na oznaczenie wiekowe, zamieszczone na opakowaniu produktu. A jeśli mamy problem z wyborem, lepiej podpytajmy rodziców dziecka, by nie popełnić gafy.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Iza
25 stycznia 2023 11:28

Mój synek dostał zabawkę spark z toyz. Może być ona zarówno pchaczem jak i stolikiem interaktywnym. Zajmuje dziecko naprawdę długi czas 🙂

Popularne