-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nocny pościg olsztyńskiej policji za złodziejem katalizatorów

OlsztynNocny pościg olsztyńskiej policji za złodziejem katalizatorów

Mężczyzna w czasie kontroli drogowej nie reagował na polecenie funkcjonariuszy. Jak się okazało miał przy sobie substancję zabronioną. Dodatkowo wsiadł za kierownicę auta mimo sądowego zakazu. W samochodzie znaleziono przedmioty, które mogły zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa. 31-latek usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przebieg zdarzenia

reklama

Do zdarzenia doszło w środę (18.01.2023) około godziny 3:00. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zauważyli auto osobowe renault, które wzbudziło ich podejrzenie. Jechało wolno i nie trzymało się wyznaczonego pasa ruchu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Auto przyspieszyło, a policjanci ruszyli w pościg za nim.

Policjanci zatrzymali auto

Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Skierniewickiej. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 31-letni mieszkaniec z Olsztyna. W trakcie przeszukiwania auta funkcjonariusze znaleźli pudełko z białą substancją, prawdopodobnie amfetaminą.

Szarpanina w supermarkecie. Bohaterska postawa żołnierza 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
reklama

Próbki zostały przekazane do badań laboratoryjnych. W bagażniku auta policjanci znaleźli przedmioty oraz narzędzia, które mogły zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa.

Mężczyzna trafił do aresztu

31-latek trafił do aresztu. W trakcie prowadzenia czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież katalizatorów. Do zdarzeń dochodziło od maja do czerwca 2022 roku. Ukradł on z pięciu zaparkowanych aut w Olsztynie i powiecie olsztyńskim katalizatory. Straty oszacowano na 11 tysięcy złotych.

reklama

Od mężczyzny pobrano krew do badań laboratoryjnych, aby ustalić czy prowadził on pojazd pod wpływem środków odurzających bądź alkoholu. Jak się okazało mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zarzuty jakie usłyszał zatrzymany

31-letni kierowca usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie autem mimo sądowego zakazu. Usłyszał również zarzuty kradzieży z włamaniem.

75-latka zgubiła portfel, w którym było 150 zł. 56-latkowi za jego przywłaszczenie grozi 5 lat więzienia

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Nie wykluczone, że mężczyzna ma także związek z innymi przestępstwami przeciwko mieniu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
23 stycznia 2023 19:25

git czlowiek

Popularne

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który ukradł na poczcie zabawki o wartości 200 zł