12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Olsztyński Tramino wyróżniony na targach

Strona główna Wiadomości Olsztyński Tramino wyróżniony na targach
reklama

Tramwaj dla Olsztyna został dostrzeżony podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2015. W Gdańsku zdobył wyróżnienia w kilku kategoriach.

Trójmiejskie targi to największe tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z największych w Europie. Podczas tegorocznej, trwającej właśnie, 11. edycji swoje produkty zachwala ponad 600 wystawców z 20 krajów.

reklama

Jednym z wystawców jest firma Solaris, która wyprodukowała tramwaje dla Olsztyna. I to właśnie maszyna ze stolicy regionu stanęła przed pawilonem.

Jak się okazało – nie bez powodu. Zalety i nowoczesność Tramino doceniono także przy okazji konkursów rozstrzyganych podczas targów.

Tramwaj Tramino Olsztyn został wyróżniony w trzech kategoriach:
– w konkursie o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie i prezentowanych na targach (kategoria tabor);
– w konkursie o nagrodę im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej, którego organizatorem jest Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP (I wyróżnienie);
* w konkursie o nagrodę im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej, którego organizatorem jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (kategoria tabor szynowy).

Olsztyn kupił od firmy Solaris 15 tramwajów Tramino. Każdy z nich weźmie na pokład prawie 260 pasażerów.

reklama
reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma