fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Olsztyński Tramino wyróżniony na targach

reklama

Tramwaj dla Olsztyna został dostrzeżony podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2015. W Gdańsku zdobył wyróżnienia w kilku kategoriach.

Trójmiejskie targi to największe tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z największych w Europie. Podczas tegorocznej, trwającej właśnie, 11. edycji swoje produkty zachwala ponad 600 wystawców z 20 krajów.

Jednym z wystawców jest firma Solaris, która wyprodukowała tramwaje dla Olsztyna. I to właśnie maszyna ze stolicy regionu stanęła przed pawilonem.

reklama

Jak się okazało – nie bez powodu. Zalety i nowoczesność Tramino doceniono także przy okazji konkursów rozstrzyganych podczas targów.

Tramwaj Tramino Olsztyn został wyróżniony w trzech kategoriach:
– w konkursie o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie i prezentowanych na targach (kategoria tabor);
– w konkursie o nagrodę im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej, którego organizatorem jest Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP (I wyróżnienie);
* w konkursie o nagrodę im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej, którego organizatorem jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (kategoria tabor szynowy).

Olsztyn kupił od firmy Solaris 15 tramwajów Tramino. Każdy z nich weźmie na pokład prawie 260 pasażerów.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mariusz

Wyróżnienie to jest dla producenta . Sprytna próba manipulacji .

Tomek

Może niech ocenią też postępy prac związanych z budową linii tramwajowej