1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

TIR wbił się w budynek mieszkalny

MrągowoTIR wbił się w budynek mieszkalny

Strażakom z Ostródy udało się wyciągnąć tira, który we wsi Mojtyny uderzył w dom i zakleszczył się – poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Mrągowie Jakub Tutka.

reklama

„Udało się wyciągnąć tira, który wbił się w dom. Strażacy z Ostródy dysponują autem, które dało radę to zrobić. Czekamy na decyzję nadzoru budowlanego, czy dom nadaje się do mieszkania” – powiedział Tutka.

W sobotę rano tir wbił się w dom mieszkalny w Mojtynach między Mrągowem, a Rozogami. Mieszkańcom domu nic się nie stało, 55-letniego kierowcę tira opatrzono na miejscu. „Potem pani wójt zawiozła do szpitala mieszkankę domu, zrobiła to w związku z innymi chorobami tej pani, pewnie stres nie był tu obojętny” – podał Tutka.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy. Odpowie również za śmierć pasażera
reklama

W ocenie policji do wypadku doszło ponieważ kierowca ciężarówki jechał zbyt szybko, wpadł w poślizg i zjechał najpierw na pobocze, a potem uderzył w dom.

Na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych przez strażaków i świadków wypadku widać, że tir wbił się w dom całą kabiną – przebił frontową ścianę. Po wyciągnięciu auta z budynku kabina samochodu była wypełniona gruzem i cegłami. Jedna ściana domu została kompletnie zburzona.

reklama

W Warmińsko-Mazurskim od rana intensywnie pada śnieg, odnotowuje się też silniejsze porywy wiatru. W wielu miejscach samochody mają problemy z podjechaniem na wzniesienia, ślisko jest na chodnikach, zasypane są drogi lokalne i osiedlowe.

źródło: PAP, fot. KP PSP Mrągowo

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Noiii
21 stycznia 2023 12:37

Czemu nie odśnieżają kowwwa odśnieżać hoooooe

Kaka
21 stycznia 2023 22:14

kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Popularne

Kierowca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy. Odpowie również za śmierć pasażera