1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sam komendant wojewódzki jest zdumiony. Zaczyna się odradzać bardzo złe zjawisko

WiadomościSam komendant wojewódzki jest zdumiony. Zaczyna się odradzać bardzo złe zjawisko

W ostatnim czasie odnotowano wzrost liczby drobnych kradzieży, których w ostatnich latach było niewiele.

Drobnych kradzieży coraz więcej

reklama

Coraz częściej w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o włamaniach czy kradzieżach. W Olsztynie w ostatnim czasie odnotowano włamania do dwóch restauracji, z których jedna z nich zbiera pieniądze w internecie, aby móc dalej prowadzić działalność. Na miejskich grupach dyskusyjnych można znaleźć sporo informacji o skradzionych przedmiotach takich jak telefony komórkowe, portfele, czy kurtki lub płaszcze, które zostały „omyłkowo” zabrane z klubów.

Pojawiają się także informacje o napadach i kradzieżach również na ulicach miast. We wtorek policja poinformowała o tym, że trzech napastników na głównej ulicy Elbląga przewróciło i skopało 65-latka, któremu ukradziono telefon oraz 170 złotych.

reklama

Jak powiedział Komendant wojewódzki policji w Olsztynie Tomasz Klimek „Zaczyna odradzać się typowa, zwykła przestępczość przeciwko mieniu, czyli zwykłe kradzieże, czy kradzieże z włamaniami, gdzie już od jakiegoś czasu coraz mniej z roku na rok było tej przestępczości. Te przestępstwa nie powodują szybkiego wzbogacenia się sprawców. Wzrasta ilość kradzieży w centrach handlowych i drogeriach”. I dodał, że „W wykrywaniu sprawców kradzieży rzeczy cudzej, bo tak się to nazywa w statystykach, jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju. Policjanci są szkoleni do wykrywania tego typu drobnych przestępstw i nie będą ustawać w wysiłkach, by ludzie czuli się bezpieczni”.

Policjant ratował chorego, ma uszkodzony bark

Coraz więcej także przestępstw gospodarczych

Komendant zwrócił również uwagę na to, że oprócz drobnych kradzieży wzrasta także liczba przestępstw gospodarczych takich jak oszustwa czy wyłudzenia. W zeszłym roku policjanci z regionu zabezpieczyli na poczet przyszłym kar mienie o wartości 18,5 mln zł.

Policyjne statystyki w województwie warmińsko-mazurskim

reklama

Podczas rocznej odprawy policja poinformowała, że w zeszłym roku doszło w województwie do mniejszej ilości wypadków drogowych (spadek o 10 proc.) Zmniejszyła się również liczba ofiar śmiertelnych (spadek o 12,5 proc.) oraz rannych (spadek o 13,8 proc.). Zdaniem policji jest to efekt zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

Policja pełni służbę również na wodzie

Od lat policjanci z Warmii i Mazur w czasie wakacji pełnią służbę na Szlaku Wielkich Jezior. W ubiegłym roku ujawnili 100 pijanych żeglarzy. Pijany sternik łodzi, odpowiada przed sądem tak samo jak pijany kierowca.

Olsztyńskie służby w Sylwestra zabrały rodzicom 1,5 rocznego syna. Przerażające, że robili to razem z grupą znajomych

Obecnie w garnizonie olsztyńskim pracuje 3,6 tys. policjantów, do obsadzenia jest 76 wakatów – w tamtym roku w styczniu było ich 10.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
18 stycznia 2023 13:58

Kilka milionów przybyszów ze wschodu, nigdzie nie sprawdzonych i do tego ogromna inflacja to prawdziwe przyczyny takich przestępstw. Ludzie kradną z biedy lub z przyzwyczajenia. Podziękować Andrzejowi D. i Mateuszowi M.

sfendzonca łapa
18 stycznia 2023 12:30

A to policja wojewódzka podlega pod Kuchcińskiego? Czy tłumaczy się, dlaczego musiał uciekać z radnego miejskiego?

Popularne

16-latek rzucił się na złodzieja sklepowego przez co spóźnił się na matematykę