1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Akademicki budżet obywatelski po raz pierwszy na UWM

OlsztynAkademicki budżet obywatelski po raz pierwszy na UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadza budżet akademicki, który będzie działał na podobnych zasadach jak budżet obywatelski. Uczelnia zarezerwowała pół miliona złotych. Zostaną one przeznaczone na inwestycje, które będą zgłoszone przez studentów i pracowników uczelni.

Do kiedy można zgłaszać projekty

reklama

Uczelnia będzie przyjmowała projekty działań inwestycyjnych do 13 lutego. Następnie będą one poddawane pod głosowanie społeczności akademickiej. Dwa z nich, które otrzymają największą ilość głosów zostaną zrealizowane. Wartość obu projektów wyniesie pół miliona złotych. Jak powiedział Łukasz Staniszewski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie „To pierwsza edycja Otwartego Budżetu Akademickiego na naszej uczelni.

Jakie projekty będą rozpatrywane

Projekty, które będą brane pod uwagę muszą być projektami inwestycyjnymi, takimi, które da się zrealizować w bieżącym roku kalendarzowym. Jak przekazał rzecznik Staniszewski „Zgłaszane projekty powinny też gwarantować trwałość przez okres minimum 3 lat, być ogólnodostępne oraz uwzględniać kryterium gospodarności i przynosić korzyści społeczności akademickiej”.

Delegacja UWM gościła w Pakistanie. To pierwsze takie wydarzenie

Głosowanie i ogłoszenie wyników

reklama

Każda osoba uprawniona, czyli student lub pracownik UWM, może zgłosić jeden projekt. Głosowanie nad projektami będzie się odbywało w dniach od 1 do 7 marca. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 10 marca.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Delegacja UWM gościła w Pakistanie. To pierwsze takie wydarzenie