-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dlaczego Bitcoin jest niebezpieczny dla początkujących?

Materiał zewnętrznyDlaczego Bitcoin jest niebezpieczny dla początkujących?

Wprowadzenie

Być może znasz Bitcoina. Ostatnio spotkało się to z dużym zainteresowaniem prasy. Ktoś, kogo lubisz, zapuścił się w to. Ale ile ludzie rozumieją? Użytkownicy mogą korzystać z konta maklerskiego Bitcoin 360 Ai do swoich wymagań handlowych; zarejestruj się już teraz na aplikacja.

reklama

Organizacja rządowa lub finansowa nie ma kontroli nad cyfrowymi pieniędzmi zwanymi bitcoinami. Dla początkujących inwestorów jest to po prostu niebezpieczna transakcja. W tym eseju zdefiniujemy BTC i omówimy, dlaczego początkujący inwestorzy powinni go unikać.

Jakie rodzaje zagrożeń stwarzają transakcje Bitcoin?

Istnieje kilka krytycznych zagrożeń, o których jako nowicjusz powinieneś pamiętać, ilekroć dotyczy to kryptowaluty. Turbulencja jest pierwsza. Wartość Bitcoina może się znacznie zmieniać codziennie, ponieważ jest to niestabilny pieniądz. Jako nowicjusz musisz mieć świadomość, że Twój zakup może nagle stracić na wartości.

reklama

Bezpieczeństwo jest drugim przykładem ryzyka. Bitcoin jest formą pieniądza, przez co jest podatny na ataki cyberprzestępców, w tym hakerów. W rzeczywistości w ostatnich latach pojawiło się kilka dobrze znanych przypadków kradzieży kryptowalut. Dlatego ochrona swoich pieniędzy i siebie przed złodziejami internetowymi ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz zaangażować się w BTC. Zawsze są oszuści próbujący wykorzystać początkujących inwestorów, jak w przypadku każdego innego inwestowania. W rezultacie bardzo ważne jest, aby przed zakupem Bitcoina odrobić pracę domową i współpracować tylko z godnymi zaufania firmami.

Jak i kiedy zapobiegać podstawowym pułapkom w inwestycjach w kryptowaluty

Łatwo jest popełnić błędy, gdy dopiero zaczynasz w dziedzinie inwestycji w BTC. Jesteś świeży w branży i potrzebujesz więcej doświadczenia oraz zrozumienia doświadczonych profesjonalistów. Ważne jest, aby edukować się na temat typowych błędów, aby ich unikać. Nowicjusz często popełnia błąd, kupując płynne aktywa. Na przykład możesz ucierpieć finansowo, jeśli kupisz Bitcoina po wysokiej cenie tylko po to, by zobaczyć, jak nieoczekiwanie spada. Dlatego kluczowe znaczenie ma odrobienie pracy domowej i zaangażowanie się w niezawodną kryptowalutę z historią dostarczania pozytywnych wyników.

reklama

Kolejnym błędem jest dokonywanie inwestycji bez znajomości mechanizmu, który napędza Bitcoin. Aby dokonywać mądrych wyborów inwestycyjnych, musisz zrozumieć, jak działa platforma, dlaczego działania są potwierdzane i jak powstają giełdy kryptowalut. Wreszcie, inwestuj tylko tyle, ile musisz tolerować strat. Dlatego rozłóż swoje pieniądze na wiele aktywów i narodowości, zamiast umieszczać wszystkie składniki na jednej patelni.

Porady dotyczące lepszego handlu monetami

Możesz podjąć różne kroki w celu zmniejszenia ryzyka, jeśli jesteś zdecydowany kupować w BTC. Przede wszystkim nigdy nie ryzykuj więcej pieniędzy, niż możesz zmarnować. Chociaż może się to wydawać zdrowym rozsądkiem, należy pamiętać, że zawsze istnieje niebezpieczeństwo poniesienia straty podczas dokonywania zakupu.

Fakt, że BTC jest zmiennym aktywem, co oznacza, że jego wartość może się radykalnie zmienić, to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Odwiedzający mogą rozważyć wprowadzenie innej opcji, jeśli nie czują się bezpiecznie podejmując to ryzyko. Dlatego kupując jakikolwiek towar, głównie BTC, upewnij się, że odrobiłeś swoją pracę domową. Zanim rozstaniesz się z czymkolwiek, ważne jest, aby zrozumieć, w co się kupujesz, ponieważ wiele oszustw jest już na wolności.

Nagrody za kupowanie przedmiotów

Ważenie możliwych zagrożeń i korzyści ma kluczowe znaczenie przed podjęciem decyzji, czy zaangażować się w Bitcoin. Tylko z jednej strony kryptowaluta może zapewnić ogromne zyski jako ilustracja, której zakup będzie teraz wyceniony na prawie 4 miliony dolarów, jeśli w 2010 roku włożyłeś tylko 100 dolarów w BTC.

Wręcz przeciwnie, cena waluty może zmieniać się drastycznie każdego dnia, ponieważ jest to waluta niezwykle niestabilna. Na przykład Bitcoin odnotował rekordowy szczyt w listopadzie 2017 roku na poziomie około 20 000 USD, po czym kilka tygodni później spadł do mniej niż 3000 USD. Ryzykujesz nadmierne wydatki, jeśli jesteś gotowy na tego rodzaju nieprzewidywalność.

Przewodnik dla początkujących po często zadawanych pytaniach dotyczących inwestycji w bitcoiny

Opisz Bitcoina.

Bez nawet jednej administracji lub waluty krajowej, kryptowaluta mentora pozwala użytkownikom przesyłać pieniądze bezpośrednio do siebie za pomocą bitcoina, który jest rodzajem pieniądza.

Jakie są zalety waluty?

Bit obiecuje niższe koszty transakcyjne niż konwencjonalne metody płatności online i jest obsługiwany przez system macierzowy zamiast pieniędzy kongresowych.

Jakie są niebezpieczeństwa związane z zakupem BTC?

Należy pamiętać, że BTC jest wrażliwym aktywem (w porównaniu do FIAT), szczególnie w okresach, gdy jego wartość gwałtownie się waha. Ogólnie rzecz biorąc, waluty, w tym bitcoiny, budzą kontrowersje, ponieważ użytkownicy mogą wykorzystywać je do niecnych celów.

Wniosek

Ostatecznie należy pamiętać, że BTC jest wciąż niedojrzałą i nieprzetestowaną technologią. Nie da się przewidzieć, co jeszcze może się wydarzyć w gospodarce w przyszłości, dlatego kluczowe znaczenie ma zrozumienie ryzyka związanego z każdą transakcją.

Upewnij się, że ukończyłeś badanie i znasz zagrożenia, jeśli rozważasz zakup w BTC. I może być wskazane, aby całkowicie rozważyć BTC tylko wtedy, gdy jesteś zadowolony z niebezpieczeństw.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paweł
23 stycznia 2023 09:42

Dziadowskie tłumaczenie i paplanina w kółko tymi samymi frazesami. Zero prawdziwych pomocnych informacji

Popularne