1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Absolwent UWM współtworzył efekty specjalne w filmie „AVATAR. Istota wody”

GiżyckoAbsolwent UWM współtworzył efekty specjalne w filmie „AVATAR. Istota wody”

Giżycko ma nowy powód do dumy. W filmie „AVATAR. Istota wody” efekty specjalne współtworzył Daniel Zaprucki. Jego nazwisko widnieje w napisach końcowych.

Kasowy sukces „AVATARA. Istoty wody”

reklama

Nowy film Jamesa Camerona bije rekordy kasowe. Nie minął jeszcze miesiąc od premiery, a druga część „Avatara” zarobiła już 1,7 miliarda dolarów na całym świecie, co plasuje ją na siódmym miejscu w rankingu najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów. Widzowie są pod ogromnym wrażeniem efektów specjalnych, a za te odpowiada między innymi pochodzący z Giżycka Damian Zaprucki.

Damian Zaprucki – giżycczanin od efektów specjalnych

Damian Zaprucki pochodzi z Giżycka. To tutaj ukończył Gimnazjum nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcące. Potem uczęszczał na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, gdzie studiował towaroznawstwo.

Nowym dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostanie Janusz Ciepliński
reklama

Od dawna interesuje się grafiką komputerową. Teraz ma 33 lata i mnóstwo sukcesów na koncie. Produkuje efekty specjalne do filmów science fiction, między innymi takich jak: „Spider-Man: Homecoming”,X-Men: Mroczna Phoenix”, „Szybcy i Wściekli 8” czy serialu „Gra o Tron”. Za ten ostatni wraz ze swoim zespołem dostał w 2019 roku najcenniejszą nagrodę, jaką można otrzymać za produkcje serialowe – EMMY AWARD.

Obecnie Damian Zaprucki mieszka i pracuje w Vancouver w Kanadzie.

reklama

Pozostaje mu życzyć nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii: najlepsze efekty specjalne – OSCARA.

źródło: radnyandruszkiewicz.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

W Wadągu pod Olsztynem powstanie prestiżowe centrum. Takiego miejsca na Warmii jeszcze nie ma