1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

OlsztynPonad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna, która dała się oszukać mężczyźnie podającemu się za francuskiego biznesmena sprzedającego samochody – podała w czwartek policja. Para nawiązała znajomość w internecie.

reklama

Według policji, do 63-latki napisał na portalu społecznościowym nieznajomy, który twierdził, że ma własną firmę samochodową we Francji i prowadzi interesy m.in. w Afryce. Z czasem ich wirtualna znajomość zaczęła mieć charakter bardzo osobisty.

„W lipcu 2022 roku rzekomy przedsiębiorca poprosił o pierwszy przelew. Pieniądze miały być przeznaczone na opłacenie parkingu. Kolejne wyłudzenia dotyczyły przelewów za pobyt w hotelu, leki dla dziecka, czy wydatki związane z pobytem w więzieniu” – przekazała post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji.

reklama

Jak dodała, oszust starał się budzić litość, wymyślał coraz to nowe historie, chwytające za serce. Korespondencja trwała prawie pół roku. Po tym czasie kobieta opowiedziała o relacjach z internetowym adoratorem jednemu ze znajomych, który uświadomił jej, że mogła paść ofiarą oszusta. Dopiero wtedy złożyła zawiadomienie na policji. W sumie straciła ponad 270 tys. zł.

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem

„Apelujemy o ostrożność przy kontaktach internetowych. Oszuści poznani na portalach społecznościowych szybko deklarują swoje gorące uczucia i równie szybko proszą o pieniądze” – przekazała olsztyńska policja.

reklama

Tego typu przestępcy stosują techniki wpływu i manipulacji, grają na emocjach. Często twierdzą, że przebywają daleko, w miejscach uniemożliwiających bezpośrednie spotkanie. Cały czas modyfikują swój sposób działania. Podają się m.in. za amerykańskich lekarzy, żołnierzy stacjonujących na Bliskim Wschodzie czy pracowników platform wiertniczych.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem