16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

OlsztynPonad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

63-letnia kobieta z Olsztyna straciła ponad 270 tys. zł, dając się oszukać mężczyźnie, który przedstawiał się jako francuski biznesmen zajmujący się sprzedażą samochodów. Cała sytuacja miała miejsce na portalu społecznościowym, gdzie para nawiązała kontakt.

reklama

Z czasem korespondencja zaczęła mieć bardzo osobisty charakter, a rzekomy przedsiębiorca następnie poprosił o pierwszy przelew pieniędzy na opłacenie parkingu w lipcu 2022 roku. Kolejnymi oszustwami były wyłudzenia za pobyt w hotelu, leki dla dziecka i wydatki związane z pobytem w więzieniu. Oszust starał się budzić litość, wymyślał coraz nowe historie, a kobieta straciła ponad 270 tys. zł. Cała korespondencja trwała prawie pół roku, a kobieta nie zdawała sobie sprawy z przestępstwa popełnionego na nią.

Tego typu przestępcy stosują techniki wpływu i manipulacji, grają na emocjach. Często twierdzą, że przebywają daleko, uniemożliwiając bezpośrednie spotkanie. Podają się m.in. za amerykańskich lekarzy, żołnierzy stacjonujących na Bliskim Wschodzie, czy pracowników platform wiertniczych. Olsztyńska policja apeluje, aby zachować ostrożność przy kontaktach internetowych i nie ulegać manipulacji oszustów.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia