-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Utrudnione warunki jazdy na drogach wschodniej części regionu

EłkUtrudnione warunki jazdy na drogach wschodniej części regionu

W sobotę rano na większości dróg na wschodzie woj. warmińsko-mazurskiego występuje błoto pośniegowe, miejscami może być ślisko – podały służby drogowe. W okolicach Ełku, Giżycka i Olecka nadal pada śnieg i utrzymują się ujemne temperatury powietrza.

reklama

Wszystkie główne trasy na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale po trwających od piątkowego popołudnia opadach śniegu, które przesuwały się z zachodu na wschód, mogą panować utrudnione warunki jazdy.

„Na większości dróg krajowych we wschodniej części regionu występuje jeszcze błoto pośniegowe. Tak jest m.in. na DK nr 16 między Mrągowem i Ełkiem oraz DK nr 63 między Giżyckiem a Piszem. „Miejscami występuje też lokalna śliskość, m.in. na DK nr 57 między Szczytnem a Wielbarkiem” – poinformowała Aneta Borowska z olsztyńskiej GDDKiA.

Warmińsko-mazurskie. Nadchodzi jeszcze większy mróz
reklama

Na wschodzie województwa – w rejonie Giżycka, Ełku i Olecka – nadal występują opady śniegu i utrzymują się ujemne temperatury powietrza. Z kolei na zachodzie jest powyżej zera, a jezdnie są już czarne, mokre. W całym regionie na drogach krajowych w sobotę rano pracuje 26 piaskarek i pługosolarek.

„Na wszystkich drogach wojewódzkich leży cienka warstwa zajeżdżonego śniegu lub błoto pośniegowe. Wszędzie występuje lokalna śliskość. Kierowcy powinni uważać i jechać ostrożnie” – przekazał dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Daniel Węgrodzki.

reklama

W sobotę w ciągu dnia IMiGW prognozuje dla Warmii i Mazur zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami spodziewane są opady: na wschodzie województwa – głównie śniegu, nad resztą obszaru także deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 st. C na wschodzie do 3 st. C na zachodzie regionu.

TIR wbił się w budynek mieszkalny


źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

TIR wbił się w budynek mieszkalny