5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Utrudnione warunki jazdy na drogach wschodniej części regionu

EłkUtrudnione warunki jazdy na drogach wschodniej części regionu

Służby drogowe informują o utrudnieniach na drogach wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Opady śniegu w rejonach Giżycka, Ełku i Olecka utrzymują się, a temperatura powietrza wynosi poniżej zera, a to skutkuje błotem pośniegowym i miejscami śliskimi drogami. W związku z trwającymi opadami śniegu, jazda może być utrudniona, choć wszystkie główne trasy są przejezdne. Na drogach krajowych w regionie działa 26 piaskarek i pługosolarek.

reklama

Dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przekazał, że na wszędzie leży cienka warstwa zajeżdżonego śniegu lub błoto pośniegowe, a wyjątkowo przykre warunki panują między innymi na DK nr 16 między Mrągowem a Ełkiem oraz na DK nr 63 między Giżyckiem a Piszem. Kierowcy powinni zachować ostrożność i jechać uważnie ze względu na występującą śliskość.

Prognozy meteorologiczne dla soboty dla Warmii i Mazur przewidują zachmurzenie całkowite, a miejscami przewidywane są opady śniegu na wschodzie województwa i deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki na reszcie. Maksymalna temperatura wyniesie od minus 1 st. C na wschodzie do 3 st. C na zachodzie regionu.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia