-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pożar mieszkania. Ewakuacja bloku. Prawdopodobną przyczyną zimne ognie

MrągowoPożar mieszkania. Ewakuacja bloku. Prawdopodobną przyczyną zimne ognie

Strażacy z Morąga (woj. warmińsko-mazurskie) gasili w nocy pożar pokoju, który prawdopodobnie powstał od zimnych ogni – poinformował dyżurny straży pożarnej w Olsztynie. Osoba, którą strażacy sprowadzili po przystawionej do balkonu drabinie, została przekazana służbom medycznym.

reklama

Do pożaru doszło po godz. 1.30 w jednym z mieszkań na drugim piętrze w bloku w Morągu. Dyżurny komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie poinformował, że wszyscy mieszkańcy bloku ewakuowali się sami przed przyjazdem straży pożarnej.

„Wyjątkiem była osoba, która przebywała w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar. Ona była na balkonie. Sprowadziliśmy ją po drabinie przystawionej do balkonu i przekazaliśmy obecnym na miejscu służbom medycznym” – poinformował strażak.

reklama

Spaleniu uległ pokój i jego wyposażenie: dywan, firanki, drzwi do kolejnego pokoju, okopciły się tynki, uszkodziła podłoga. Wstępnie straty oszacowano na około 20 tys. zł.

Akcja na medal? Niezwykłe nagranie z płonącego Leroy Merlin. Olsztyńscy strażacy pokazali co potrafią

Wstępnie – co podkreślają strażacy – jako przyczynę wybuchu ognia wskazano zaprószenie go zimnymi ogniami. Straż pożarna zastrzega, że przyczyna ta będzie dokładnie ustalana w postępowaniu, które będzie prowadzić policja.

reklama

W sylwestrową noc w woj. warmińsko-mazurskim strażacy najczęściej wyjeżdżali do pożaru śmietników. Innym większym zdarzeniem w regionie był pożar budynku gospodarczego w Regielnicy koło Ełku. W pomieszczeniu tym przechowywano 8 worków brykietu – budynek spłonął doszczętnie, przyczyny wybuchu ognia nie są w tym przypadku ustalone.źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Strażacy zastali na miejscu rozwinięty pożar dachu, a ogień wydostawał się na zewnątrz budynku