-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowym dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostanie Janusz Ciepliński

OlsztynNowym dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostanie Janusz Ciepliński

Dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej od 1 stycznia będzie Janusz Ciepliński. Zastąpi prof. Piotra Sułkowskiego, który objął stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej.

reklama

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował, iż konkursu na stanowisko Dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie nie będzie.

„Organizator powołał nowego Dyrektora w trybie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Od 1 stycznia 2023 r. Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie będzie kierował Janusz Szczepan Ciepliński” – poinformowało w piątek biuro prasowe Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.

reklama

Janusz Ciepliński jest dyrektorem Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach; był solistą trębaczem w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Plany zawodowe i artystyczne nowy dyrektor ma przedstawić 2 stycznia podczas konferencji.

Janusz Ciepliński został dyrektorem Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im F. Nowowiejskiego

Pierwszy koncert Warmińsko-Mazurskich Filharmoników za dyrekcji Janusza Cieplińskiego, odbędzie się 5 stycznia. Wystąpią śpiewacy soliści i orkiestra symfoniczna Filharmonii pod batutą Szymona Steca, a w programie znajdą się arie i duety z operetek i oper.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Osobowość Roku Warmii i Mazur. Znamy zwycięzców