26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Nowym dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostanie Janusz Ciepliński

OlsztynNowym dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostanie Janusz Ciepliński

Od 1 stycznia 2023 r. Janusz Ciepliński pełnić będzie rolę dyrektora Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zastępując na tym stanowisku prof. Piotra Sułkowskiego, który został dyrektorem Opery Krakowskiej.

reklama

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował, że konkurs na stanowisko Dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie nie będzie przeprowadzony. Zgodnie z art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, Janusz Szczepan Ciepliński zostanie nowym Dyrektorem Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego.

Janusz Ciepliński posiada doświadczenie w branży muzycznej, jest dyrektorem Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach oraz był solistą trębaczem w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Plany nowego dyrektora zostaną przedstawione 2 stycznia podczas konferencji.

reklama

Pierwszy koncert Warmińsko-Mazurskich Filharmoników z nowym dyrektorem odbędzie się 5 stycznia. Wystąpią śpiewacy soliści i orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Szymona Steca. Na program koncertu składać się będą arie i duety z operetek i oper.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane