15 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

75-latka zgubiła portfel, w którym było 150 zł. 56-latkowi za jego przywłaszczenie grozi 5 lat więzienia

Pisz75-latka zgubiła portfel, w którym było 150 zł. 56-latkowi za jego przywłaszczenie...

Do Komisariatu Policji w Białej Piskiej przyszła 75-letnia kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy, że zgubiła portfel z pieniędzmi i z dokumentami. Kobieta miała problemy z poruszaniem się, a portfel najprawdopodobniej wypadł jej, gdy wychodziła ze sklepu. Policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę, który przywłaszczył sobie znalezioną portmonetkę. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze i dokumenty, a 56-latkowi przedstawili zarzut.

reklama

W środę (28.12.2022r.) po godz. 9.00 do Komisariatu Policji w Białej Piskiej przyszła 75-letnia kobieta. Poinformowała funkcjonariuszy, że zgubiła portfel, w którym były dokumenty m.in. dowód osobisty i pieniądze w kwocie 150 zł. Zgłaszająca przypuszczała, że portfel mógł jej wypaść, kiedy wychodziła ze sklepu. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą.

Bardzo szybko ustalili, że portfel ten znalazł 56-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna podniósł go i schował do kieszeni, po czym poszedł dalej. W pobliskim sklepie kupił sobie alkohol. Wówczas został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze odzyskali portfel należący do seniorki, jej dokumenty oraz pozostałe pieniądze w kwocie około 130 zł. Rzeczy te zwrócili starszej kobiecie, która nie kryła swojego zadowolenia.

reklama

56-letni sprawca usłyszał zarzut przywłaszczenia sobie cudzej rzeczy w tym dokumentów. Mieszkaniec Białej Piskiej nie kwestionował swojej winy. Powiedział policjantom, że przeprosi pokrzywdzoną za zaistniałą sytuację. Niestety to nie wystarczy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
29 grudnia 2022 14:27

5 lat za 150 zł.? To ile za milion?

ks. A.
29 grudnia 2022 21:46

A co jeśli taki uczciwy znalazca miał zamiar następnego dnia oddać go do Biura Rzeczy Znalezionych..?

Polecane
Ogłoszenia