5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Dziadek przy Auchan uczył wnuka jeździć. 17-latek odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień

OlsztynDziadek przy Auchan uczył wnuka jeździć. 17-latek odpowie przed sądem za jazdę...

Każdy świąteczny weekend na drogach jest inny. W tym roku (od piątku do poniedziałku) w Olsztynie i powiecie olsztyńskim odnotowano 3 wypadki i 34 kolizje, a także zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących. Podczas działań ,,Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką poruszały się pojazdy, stan techniczny, to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a najmłodsi są przewożeni w fotelikach.

reklama

W sobotę (24.12.2022 r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie około godziny 10:00 zatrzymali do kontroli osobowego forda. 36-letni mężczyzna kierował pojazdem mimo braku uprawnień, których jak się okazało nigdy nie zrobił. Wobec kierującego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

W poniedziałek (26.12.2022 r.) około godziny 13:00 policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali pojazd, który poruszał się po parkingu jednego ze sklepów w Olsztynie ze znaczną prędkością. Kierowcą osobowej skody okazał się 17-latek bez uprawnień. Pojazd nieletniemu użyczył dziadek. 73-letni mężczyzna chciał, aby wnuk, który rozpoczął kurs na prawo jazdy, poćwiczył i przygotował się po zajęciach teoretycznych do praktyki. Niecierpliwy kursant będzie odpowiadał przed sądem za jazdę bez uprawnień.

reklama

W poniedziałek (26.12.2022 r.) około godziny 16:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej policji w Olsztynie na skrzyżowaniu ulic Obrońców Tobruku z Sikorskiego zatrzymali pojazd, który nie zastosował się do sygnalizacji i przejechał na czerwonym świetle. Osobowy mercedes, którym przemieszczał się 40-latek, jak się okazało, nie był dopuszczony do ruchu. Wobec nieodpowiedzialnego kierowcy skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

18 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
27 grudnia 2022 20:00

Karać to urząd że nie wyznaczył miejsca,tak się srają ta Ameryka,tam się uczy tak młodych kierowców

Antypis
27 grudnia 2022 23:48

Słabi wobec silnych silni wobec słabych
Może się zajmą tym krętaczem co przemycił granatnik który później odpalił w jednym z najlepiej strzeżonych budynków w kraju.

Polecane
Ogłoszenia