-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w szpitalu. Musiał interweniować chirurg

KrajPrezes PiS Jarosław Kaczyński w szpitalu. Musiał interweniować chirurg

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na przełomie stycznia i lutego wróci do objazdu po kraju; do odwiedzenia zastało jeszcze 35 okręgów – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

reklama

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał w środę, że lider ugrupowania Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu, ale to była dużo wcześniej zaplanowana wizyta. „Wszystko przebiega zgodnie z planem. Także proszę się nie martwić, naprawdę wszystko jest w porządku” – powiedział rzecznik PiS.

Według informacji chodziło o planowany od dawna zabieg ortopedyczny, który przebiegł pomyślnie.

reklama

Sekretarz generalny PiS pytany, kiedy w związku z tym Jarosław Kaczyński planuje powrót do objazdu kraju i dalszych spotkań z sympatykami PiS odparł: „Prezes wraca na trasę na przełomie stycznia i lutego”.

Kaczyński podczas czerwcowej konwencji PiS oświadczył, że nikt nie opowie Polakom o dokonaniach rządu Zjednoczonej Prawicy, lepiej niż politycy jego ugrupowania.

reklama

„Kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia. To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy” – wezwał wówczas Kaczyński. „Ale to nie jest hasło, to jest objazd kraju – stara, wypróbowana metoda” – dodał.

Sąd obniżył rekompensatę dla Czesława Małkowskiego za niesłuszne zatrzymanie i aresztowanie

Prezes PiS zakładał, że chce objechać wszystkie 94 okręgi, które składają się na nową strukturę PiS (zmian dokonano w maju br.).

„Dotychczas prezesowi udało się odwiedzić 59 okręgów, zostało więc 35 do objechania” – mówił Sobolewski.

W piątek Prawo i Sprawiedliwość opublikowało świąteczne życzenia od prezesa partii. „Szanowni państwo, zbliżają się święta, po nich nowy rok – czas odrodzenia, czas nadziei” – mówi w nagraniu Jarosław Kaczyński. „Chciałem złożyć państwu życzenia, te świąteczne, osobiste: zdrowia, pomyślności, szczęścia, dobrych, wesołych, błogosławionych świąt i wszystkiego dobrego w waszych rodzinach, w waszych środowiskach, w tym wszystkim czym na co dzień żyjecie” – podkreśla.

„Ale także chciałem złożyć życzenia, które odnoszą się do naszej wspólnoty, naszego narodu – Polaków” – mówi prezes PiS. „Wierzę, że przyszły rok przyniesie pokój, zwycięski pokój dla Ukrainy, zwycięski pokój dla wolności i demokracji, że przyniesie zakończenie kryzysu gospodarczego i wszystkich tych niedogodności, które się z nim wiążą” – dodaje. „Wierzę, że przyniesie także zwycięstwo sił patriotycznych, które chcą Polski niepodległej, Polski dbającej o interesy wszystkich obywateli, Polski zasobnej, Polski, która będzie ciągle pięła się w górę – to będzie dobry wybór dla Polski, dobry wybór dla każdej polskiej rodziny” – podkreśla.

Takiej fety już dawno nie było. Wicepremier Błaszczak przyjechał prywatnie do Olsztyna na imprezę

„Chciałem jeszcze raz życzyć wszystkiego dobrego państwu, państwa rodzinom, dzieciom, całej naszej wspólnocie narodowej i wszystkim narodom, które wybrały demokrację, w tym narodowi ukraińskiemu. Jeszcze raz – wszystkiego, wszystkiego najlepszego” – kończy swoje życzenia Jarosław Kaczyński.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
26 grudnia 2022 16:14

Po co utrzymujemy bandę posłów i senatorów jak o wszystkim i tak decyduje obłąkany dziad

Patolog
28 grudnia 2022 11:02

A kogo obchodzi ten stetryczały zgredek

Popularne

Sąd obniżył rekompensatę dla Czesława Małkowskiego za niesłuszne zatrzymanie i aresztowanie