26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Co wchodzi w skład due dilligence?

Materiał partneraCo wchodzi w skład due dilligence?

Przygotowujesz firmę do sprzedaży, a może jesteś inwestorem, który chce przejąć daną spółkę? Chcesz dobrze przygotować się do negocjacji, a także podjąć odpowiednie decyzje? W takim razie koniecznie kompleksowo zbadaj kondycję przedsiębiorstwa! Jak to zrobić? Jakie narzędzia będą potrzebne? Komu powierzyć takie zadanie? Przeczytaj poniższy artykuł i uzyskaj potrzebne informacje!

reklama

Ocena aktualnej sytuacji firmy – poznaj praktyczne narzędzia

Kompleksowa analiza sprzedawanego lub przejmowanego przedsiębiorstwa to niezbędna wiedza, która pozwala wnikliwie poznać faktyczną sytuację firmy – zarówno pod kątem finansowym, prawnym, podatkowym, organizacyjnym, technicznym, technologicznym, jak i kapitału ludzkiego. Tego typu dogłębna analiza to nic innego, jak due diligence i jest ona praktycznym narzędziem zarówno dla sprzedającego, jak również inwestora. Due diligence wykonywane jest przez specjalistyczną firmę zewnętrzną, która zbiera obiektywne i wszechstronne informacje będące podstawą do ostatecznych negocjacji i podjęciem decyzji.  Analiza pozwala także poznać potencjalne ryzyko, konieczne zmiany i optymalizacje, a także potencjał, jednak dla każdej firmy przebiega ona nieco inaczej – zależna jest bowiem zarówno od specyfiki, wielkości przedsiębiorstwa, jak również sposobu jej prowadzenia oraz organizacji. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że due diligence to niezwykle praktyczne narzędzie, które powinno zostać wykorzystane w każdej transakcji kupna-sprzedaży!

Due diligence – zakres usług

W skład tej wszechstronnej analizy wchodzi: ocena finansowa, ocena prawna, status nieruchomości oraz jego stan techniczny, analiza obciążeń podatkowych, ocena struktur organizacyjnych, efektywność procesów, ocena przepływu informacji czy też analiza struktur kadrowych. Głównym zadaniem due diligence jest więc określenie specyfiki danego przedsiębiorstwa, a także zidentyfikowanie i oszacowanie ryzyka, poznanie atutów i słabych stron. Odwiedź Crowe i poznaj pełną ofertę due diligence – zleć te ważne zadanie zaufanym specjalistom w branży!

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane