5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Warmińsko-mazurskie. Drogi przejezdne, usunięto skutki gołoledzi

OlsztynWarmińsko-mazurskie. Drogi przejezdne, usunięto skutki gołoledzi

Według służb drogowych główne trasy województwa warmińsko-mazurskiego są przejezdne, a na drogach krajowych panuje nawierzchnia czarna, mokra lub sucha. Lokalne oblodzenia mogą jeszcze występować na niektórych leśnych odcinkach dróg wojewódzkich na wschodzie regionu, ale piaskarki usuwają już błoto pośniegowe w rejonie Olecka.

reklama

“W porównaniu z wczorajszym dniem sytuacja jest bardzo dobra. Wszystkie drogi są przejezdne, a nawierzchnie czarne, mokre” – powiedział Grzegorz Kwieciński z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Jednakże, w niektórych miejscach może być jeszcze ślisko, szczególnie w lasach na wschodzie regionu.

We wtorek na większości dróg Warmii i Mazur panowały bardzo trudne warunki jazdy z powodu marznącego deszczu powodującego gołoledź, w związku z czym wiele szkół na północno-wschodniej części regionu zawiesiło lekcje.

reklama

Prognozy meteorologiczne zapowiadają słabe opady deszczu lub mżawki w ciągu dnia, a temperatura maksymalna wyniesie tylko 2-4 stopnie Celsjusza. Pod wieczór może wystąpić silne zamglenie.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
21 grudnia 2022 10:13

To odwilż sprawiła że lód zniknął, a nie drogowcy

Przemas
21 grudnia 2022 18:37

Skutki same się usunęły!

Polecane
Ogłoszenia