-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurskie. Drogi przejezdne, usunięto skutki gołoledzi

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Drogi przejezdne, usunięto skutki gołoledzi

W środę rano na głównych trasach woj. warmińsko-mazurskiego panują dobre warunki jazdy – podały służby drogowe. Po wtorkowej gołoledzi lokalne oblodzenia mogą występować jeszcze na niektórych leśnych odcinkach dróg wojewódzkich na wschodzie regionu.

reklama

Wszystkie drogi krajowe w regionie mają obecnie nawierzchnią czarną mokrą lub suchą – przekazał dyżurny olsztyńskiej GDDKiA Tomasz Fafiński.

W środę rano na drogach krajowych nie pracuje już sprzęt zimowego utrzymania. W nocy pługopiaskarki usuwały jeszcze błoto pośniegowe w okolicach Pisza i Orzysza. Z kolei na drogach wojewódzkich piaskarki usuwały jeszcze lokalne oblodzenia w rejonie Olecka.

reklama

„W porównaniu z wczorajszym dniem sytuacja jest bardzo dobra. Wszystkie drogi są przejezdne, a nawierzchnie czarne, mokre” – poinformował Grzegorz Kwieciński z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie przed silnym mrozem

Jak zaznaczył, gdzieniegdzie może trafić się jeszcze błoto pośniegowe i ewentualnie lokalna śliskość, szczególnie w lasach na wschodzie regionu.

reklama

Z powodu marznącego deszczu powodującego gołoledź na większości dróg Warmii i Mazur panowały we wtorek bardzo trudne warunki jazdy. Wskutek braku możliwości dowozu uczniów zawieszono w tym dniu lekcje w kilkudziesięciu szkołach północno-wschodniej części regionu.

W środę rano temperatura powietrza w województwie wynosi 1-2 stopnie Celsjusza. Według prognozy IMGW w ciągu dnia spodziewane są słabe opady deszczu lub mżawki, a temperatura maksymalna osiągnie 2-4 stopnie. Pod wieczór miejscami może wystąpić silne zamglenie.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
21 grudnia 2022 10:13

To odwilż sprawiła że lód zniknął, a nie drogowcy

Przemas
21 grudnia 2022 18:37

Skutki same się usunęły!

Popularne

Warmińsko-Mazurskie. Ostrzeżenia przed oblodzeniem i śniegiem