-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-Mazurskie. Zawieszone lekcje w 48 szkołach, 91 wyjazdów ortopedycznych karetek

WiadomościWarmińsko-Mazurskie. Zawieszone lekcje w 48 szkołach, 91 wyjazdów ortopedycznych karetek

W woj. warmińsko-mazurskim 48 szkół zawiesiło we wtorek lekcje z powodu gołoledzi – uczniowie i nauczyciele nie mieli jak dojechać do placówek. Karetki pogotowia wyjechały do pacjentów z urazami ortopedycznymi 91 razy.

reklama

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że po południu zawieszenie lekcji zgłosiło kuratorium w Olsztynie w sumie 48 szkół z regionu. „Szkoły te zlokalizowane są głównie w północno-wschodniej części regionu” – podał rzecznik wojewody. Lekcje zawieszano lub organizowano w nich zajęcia opiekuńcze, ponieważ z powodu gołoledzi nie kursowały szkolne autobusy, samochody miały problemy z pokonywaniem wzniesień.

Oblodzone we wtorek były nie tylko drogi, ale i chodniki. Od rana karetki wyjeżdżały w regionie do 91 przypadków urazów ortopedycznych. „To były wyjazdy od godz. 7 do godz. 15” – podkreślił Guzek.

Fatalny finał wyprzedzania. Dachowanie Mercedesa na S7
reklama

Z powodu śliskiej drogi cysterna blokuje jeden pas obwodnicy Ełku – ciężarówka wywróciła się. Dźwig, który ma ją postawić na koła jedzie na Mazury z Radomia.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Poszkodowany ws. "agresji drogowej" na S7: chciałbym, żeby winny został ukarany