-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Legalne sposoby na uniknięcie płacenia podatków od Bitcoina

Materiał zewnętrznyLegalne sposoby na uniknięcie płacenia podatków od Bitcoina

Jednym z powodów rosnącej popularności Bitcoina są jego niskie opłaty i koszty. Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą cyfrową. A to oznacza, że nie podlega kontroli rządu poprzez bank centralny jak konwencjonalne waluty fiat. Dla wielu stanowi to doskonałą okazję do uniknięcia lub uchylenia się od irytujących podatków nakładanych przez rząd.

reklama

Inną istotną cechą Bitcoina jest anonimowość. Dzięki leżącej u jego podstaw technologii kryptograficznej, możesz używać Bitcoin bez ujawniania lub podawania swojej prawdziwej tożsamości. I to stworzyło doskonałą okazję dla wielu osób i podmiotów, które nie chcą, aby ich tożsamość była znana, gdy handlują, przekazują, kupują lub sprzedają.

Dzięki swojemu statusowi jako cyfrowe aktywa i aktywa, Bitcoin stanowi atrakcyjną alternatywę inwestycyjną dla tradycyjnych aktywów. Nawet jeśli nie rozumiesz handlu bitcoinami, możesz znaleźć pomoc poprzez wiele istniejących zasobów handlu Bitcoinami. Większość z tych zasobów działa podobnie do bitcoin up.

Czy powinieneś płacić podatki od Bitcoina?

reklama

Chociaż Bitcoin jest zdecentralizowany i zapewnia anonimowość, będziesz zaskoczony, gdy zdasz sobie sprawę, że musisz płacić podatki. Zrozumienie tego jest niezbędne, aby uniknąć problemów z IRS lub innymi agencjami rządowymi. Zasadniczo należy wiedzieć, jakie zobowiązania prawne w zakresie opodatkowania występują, gdy wydobywasz, kupujesz, sprzedajesz lub handlujesz Bitcoinem.

W USA rząd nie uważa Bitcoina za walutę. Zamiast tego, klasyfikuje Bitcoin jako własność. I to ma kilka implikacji dla Ciebie jako użytkownika Bitcoin. Oznacza to, że musisz płacić podatki w oparciu o aktualną wartość za każdym razem, gdy otrzymasz jakąkolwiek płatność Bitcoin.

reklama

Dodatkowo rząd oczekuje, że zapłacisz podatek za każdym razem, gdy sprzedasz Bitcoina z zyskiem. W tym przypadku podstawą podatku jest różnica między ceną zakupu a zarobkiem ze sprzedaży. Ponieważ rząd klasyfikuje Bitcoin jako aktywo, używanie go ma podobne implikacje podatkowe do tradycyjnych aktywów, takich jak akcje i nieruchomości.

Raportowanie podatków od Bitcoinów

Inną unikalną cechą opodatkowania Bitcoin jest to, że odpowiedzialność za zgłaszanie podatków spoczywa wyłącznie na użytkowniku. Dla większości użytkowników dostęp lub śledzenie wszystkich zastosowań Bitcoin, w tym strat i zysków, nie jest łatwe. Rząd nie wymaga od brokerów kryptowalut wysyłania odpowiednich formularzy z tymi wszystkimi zapisami. 

Legalne sposoby na uniknięcie podatku od Bitcoinów

Oto kilka legalnych sposobów na uniknięcie płacenia podatków od Bitcoinów.

Trzymaj Bitcoin

Możesz uniknąć płacenia podatków od Bitcoin, trzymając go przez długi czas. W ten sposób rząd nie może opodatkować cię za sprzedaż Bitcoina. Ponieważ trzymasz go jako inwestycję i nie zarabiasz na nim, nie jesteś winien rządowi żadnych podatków.

Przekaż jako darowiznę na cele charytatywne

Przekazanie Bitcoina na cele charytatywne oznacza, że jesteś zwolniony z płacenia podatku od zysków kapitałowych. I może to być odpowiednia strategia unikania opodatkowania dla osób chcących pomóc konkretnym działaniom charytatywnym.

Podaruj swojej rodzinie

Możesz legalnie uniknąć płacenia podatków od Bitcoina, przekazując go jako prezent dla swojej rodziny. Możesz przekazać każdej osobie aż 15 000 dolarów rocznie bez płacenia podatków. Co ciekawsze, nawet odbiorca nie zapłaci żadnego podatku od prezentu, chyba że sprzeda lub wykorzysta go później z zyskiem.

Wniosek

Kryptowaluty to wciąż nowe pojęcie. Rządy nie przyjęły jeszcze konkretnych regulacji na ich temat. W tej chwili jednak rząd USA uznaje Bitcoina za aktywa. Jako taki, nakłada na niego podatek od zysków kapitałowych za każdym razem, gdy sprzedajesz lub używasz go w celu osiągnięcia zysku. Niemniej jednak, istnieje kilka legalnych sposobów, aby to obejść.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
21 grudnia 2022 10:27

Szykuje się powtórka z strzyżenia leszczy typu Bitmarket.

Popularne