-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Drogowy paraliż między Orzyszem a Ełkiem- kilka aut w rowie

EłkDrogowy paraliż między Orzyszem a Ełkiem- kilka aut w rowie

Przejazd drogą krajową nr 16 na Mazurach jest bardzo utrudniony z powodu gołoledzi. We wsi Klusy w rowie jest kilka aut: osobowe, tir i dwie solarki. Policja z powodu gołoledzi nie może dojechać na miejsce zdarzenia – poinformowała GDDKiA w Olsztynie.

reklama

Dyżurny GDDKiA w Olsztynie poinformował, że między Orzyszem a Ełkiem, w miejscowości Klusy do rowu wjechało kilka aut i blokują drogę. Najpierw do rowu wjechał tir przewożący zwierzynę.

„Następnie solarka wpadła do rowu, wyruszyła (na miejsce kolicj) kolejna solarka, która zderzyła się z samochodem osobowym, druga solarka wpadła również do rowu” – podła GDDKiA i dodała, że pierwszej solarce udało się wyjechać z rowu ale tylko na chwilę – zaraz znowu wjechała do rowu.

Kierujący cysterną z mlekiem stracił panowanie nad samochodem i wywrócił się na drodze
reklama

Obecnie na miejscu jest solarka, która byłaby w stanie posypywać drogę, ale – jak podała GDDKiA – „jeden z kierowców, który brał udział w zdarzeniu, nie zgadza się aby kierowca solarki opuścił miejsce kolizji, dopóki policja nie dojedzie”. Z tym jednak jest wielki problem, ponieważ „policja nie może dojechać ze zwględu na śliśkość na drodze”.

reklama

„Kierowca drugiej solarki ma zacząć pracę solarką, która jest czynna” – podała GDDKiA w Olsztynie prosząc kierowców o uwagę i bardzo uważną jazdę.

Trudne warunki drogowe panują od rana w całym regionie.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
hehe
22 grudnia 2022 08:39

„Zawodowy kierowca” znów dał popis

Popularne

O tej warmińskiej drodze rowerowej pisał cały świat