1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji

W woj. warmińsko-mazurskim panują bardzo trudne warunki na drogach – po nocnych opadach deszczu jest na nich lód, mimo że pracuje cały sprzęt do zimowego utrzymania dróg. Dochodzi do wielu kolizji, auta mają problem z podjazdami pod wzniesienia. Śliskie są też chodniki.

reklama

Na drogach krajowych pracuje we wtorek rano 71 jednostek, które posypują ulice, po drogach wojewódzkich jeździ 59 jednostek sprzętu. „W Olecku solarki mają problem z podjazdami pod wzniesienia, ślizgają się ich tylne koła, pod własnym ciężarem się zsuwają” – powiedział dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Daniel Węgrodzki.

Na drogach krajowych, które mają wyższy standard utrzymania także jest ślisko, m.in. na drodze Giżycko-Węgorzewo, Ełk-Olecko, czy Ełk-Orzysz.

Seria wypadków po intensywnych opadach śniegu na Warmii i Mazurach
reklama

Do Zarządu Dróg Wojewódzkich co chwilę dzwonią kierowcy skarżąc się na złe warunki drogowe. „Sprzęt pracuje, ale dosłownie wszędzie jest oblodzenie” – powiedział Węgrodzki.

Śliskie drogi są powodem wielu kolizji – w nocy w okolicach Gryźlin wywróciła się ciężarówka, strażacy musieli wyciągać zakleszczonego w kabinie kierowcę, za Działdowem zderzyły się trzy auta, stłuczki odnotowano teraz m.in. w Kętrzynie, kierowcy sygnalizują problem z utrudnionym wyjazdem z Ełku w stronę Orzysza. Wielu kierowców prosi o pomoc strażaków – urywają się tam telefony.

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji pogoda Wiadomości
reklama

Bardzo śliskie są chodniki – do dyżurnego Olsztyna mieszkańcy zgłosili problemy z poruszaniem się po chodnikach na ul. Żołnierskiej, Wojska Polskiego, Mazowieckiej, Pimpickiego, Mroza.

Marznące opady mogą przelotnie występować przez cały wtorek. 

Kobieta wtargnęła pod lokomotywę. Niestety nie żyje

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Dwie osoby zginęły w wypadku po zderzeniu z ciężarówką