0
-0.7 C
Olsztyn
czwartek, 18 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Znamy dzielnicowego roku z Warmii i Mazur

SzczytnoZnamy dzielnicowego roku z Warmii i Mazur

Dzielnicowi, jako policjanci pierwszego kontaktu, znają najlepiej problemy i bolączki społeczeństwa. Właściwa reakcja na czasem trudne sprawy często spotyka się z zadowoleniem mieszkańców. Teraz prócz wdzięczności wielu osób, dzielnicowi mogą zyskać coś jeszcze – tytuł „Dzielnicowego Roku”. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się zawody, które wyłoniły najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur. Został nim sierż. szt. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”54″ gal_title=”dzielnicowy roku 2015″]

21 września punktualnie o godz. 9 rozpoczęły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie eliminacje wojewódzkie zawodów „Dzielnicowy Roku”. 37 dzielnicowych z Warmii i Mazur podczas dwudniowych zmagań rywalizowało w kilku konkurencjach. Funkcjonariusze zweryfikowali swoją wiedzę i umiejętności m.in.: w strzelaniu, teście wiedzy, udzielaniu pierwszej pomocy oraz w przygotowanych symulacjach. Na każdym etapie eliminacji zawodnikom towarzyszyła kadra WSPol, czuwająca nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz oceniająca poczynania funkcjonariuszy.

reklama

Eliminacje wojewódzkie zawodów „Dzielnicowy Roku” to kolejny etap, z którym muszą sobie poradzić dzielnicowi, by zdobyć upragnioną odznakę  –  „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej”.

Organizowane zawody są formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Po dwudniowych, zaciętych eliminacjach wojewódzkich zawodów „Dzielnicowy Roku” poznaliśmy najlepszych dzielnicowych Warmii i Mazur. Tytuł najlepszego wywalczył sierż. szt. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Tuż za nim – na miejscu drugim – uplasował się asp. Dawid Stelmaszczyk z Kętrzyna. Natomiast miejsce trzecie zajął mł. asp. Krzysztof Kowalczyk reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Ełku.

Triumfatorzy eliminacji otrzymali z rąk insp. Adama Kołodziejskiego – I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – nagrody pieniężne. Puchar przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, dzięki zwycięstwu sierż. szt. Łukasza Grabczaka, trafi do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych, którzy reprezentować będą województwo warmińsko-mazurskie w finale ogólnopolskich zawodów w Katowicach. To właśnie pod koniec października w Szkole Policji w Katowicach policjanci z Bartoszyc i Kętrzyna staną w szranki z dzielnicowymi z innych województw i powalczą o odznakę nadawaną przez Komendanta Głównego Policji.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.
reklama
reklama