1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Publikujemy to nagranie ku przestrodze. Dziwne zachowanie kierującej na pasach

EłkPublikujemy to nagranie ku przestrodze. Dziwne zachowanie kierującej na pasach

Mandat w wysokości 3000 złotych i 30 punktów karnych – to skutek zachowania kierującej osobową toyotą na drodze. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu oraz zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię. Zostało to zarejestrowane przez kamerę samochodową innego kierowcy. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do policjantów, którzy wyciągnęli konsekwencje wobec kierującej.

reklama

Są takie sytuacje na drodze, które przykuwają uwagę i bulwersują innych kierowców. Często potem zaniepokojone osoby zgłaszają takie zdarzenia policjantom.

Do jednej z takich sytuacji doszło na DK-65 w listopadzie 2022r. Ełccy policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak w okolicy szkoły kierująca osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. Dodatkowo kobieta zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię.

Autobus najechał na krawężnik i całkowicie sparaliżował ruch na ul. Bartąskiej
reklama

Aktualne przepisy ruchu drogowego surowo traktują kierowców popełniających wykroczenie w okolicach przejść dla pieszych. Za popełnione wykroczenia kierująca toyotą została ukarana mandatami na łączną kwotę 3000 złotych. Otrzymała także 30 punktów karnych – co w konsekwencji oznacza dla niej utratę prawa jazdy.

Publikujemy to nagranie ku przestrodze.

reklama

*nagranie wideo

W tym przypadku na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednak widać, jak groźne sytuacje na drogach może powodować chwila nieuwagi i rozkojarzenia.

Każdy przypadek groźnego zachowania uczestnika ruchu drogowego na drodze można zgłosić policjantom, m.in. za pośrednictwem skrzynki mailowej STOPAGRESJIDROGOWEJ@OL.POLICJA.GOV.PL

źródło: KPP Ełk

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
elka
9 grudnia 2022 10:13

Może jestem czepialska, ale czym jest „zakowanie”? Może warto przeczytać przed publikacją tytuł i artykuł.

Popularne

Drogowy paraliż między Orzyszem a Ełkiem- kilka aut w rowie