1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Choinka zero waste na uniwersytecie – w tym roku z komputerów

OlsztynChoinka zero waste na uniwersytecie - w tym roku z komputerów

Pracownicy biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego po raz kolejny przygotowali choinkę w duchu zero waste. W tym roku kształt bożonarodzeniowej choinki ułożono z około 200 wycofanych z eksploatacji komputerów.

reklama

Uniwersytecka choinka jest misternie ułożona z około 200 komputerów, które z powodu zużycia wycofano z uniwersyteckiej eksploatacji. Choinka jest wysoka na 3 metry, a na czubku zamiast gwiazdki ma trzy monitory, na których wyświetla się logo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Pracownicy biblioteki nad konstrukcją choinki pracowali od października – ćwiczyli takie ułożenie komputerów, by konstrukcja była stabilna.

reklama

Biblioteka uniwersytecka w Olsztynie od wielu lat przed Bożym Narodzeniem konstruuje niebanalne choinki, które niosą ze sobą przesłanie związane z wyzwaniami współczesności. W poprzednich latach choinkę układano m.in. ze zużytych dyskietek, butelek PET, starych płyt CD, czy szuflad bibliotecznych, w których kiedyś przechowywano katalogi książek. Niebanalne drzewko można oglądać w holu biblioteki w dzielnicy Kortowo.

Znamy zwycięzcę plebiscytu Belfer UWM 2022

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zdziwiony
6 grudnia 2022 14:50

Trzeba mieć dużo wyobraźni żeby skojarzyć to z choinką

Popularne

Nie żyje znany profesor związany z UWM