-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska policja „dorwała” 21-latkę i 20-latka. Robili to przez internet

OlsztynOlsztyńska policja "dorwała" 21-latkę i 20-latka. Robili to przez internet

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia wobec 21-letniej kobiety i 20-letniego mężczyzny, którzy na internetowych aukcjach oszukali 33 osoby z całego kraju – poinformowała olsztyńska policja.

reklama

Policja w Olsztynie poinformowała, że 21-latka i 20-latek za pośrednictwem portali sprzedażowych wystawiali ogłoszenia przedmiotów, których nigdy nie posiadali. Były to m.in. zegarki, ubrania, telefony komórkowe i galanteria.

„We wszystkich przypadkach działanie oszustów było bardzo podobne. Po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedawcą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywał towaru. 21-latka i 20-latek niejednokrotnie +sprzedawali+ ten sam przedmiot różnym osobom. Okazało się, że w ten sposób oszukali 33 osoby z całego kraju, do których dotarli policjanci. Łączna wartość strat to ponad 6,5 tys. zł” – poinformowała policja w komunikacie.

73-latek z Olsztyna stracił ponad 26 tys. zł
reklama

21-latka i 20-latek usłyszeli zarzuty oszustwa, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Ich sprawę rozpozna sąd rejonowy w Olsztynie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna