1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zarzuty usiłowania ograbienia grobów i znieważenia zwłok dla pracownika zakładu pogrzebowego

ElblągZarzuty usiłowania ograbienia grobów i znieważenia zwłok dla pracownika zakładu pogrzebowego

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty usiłowania ograbienia grobów oraz znieważenia zwłok 30-letniemu mężczyźnie, który był pracownikiem zakładu pogrzebowego Charon w Elblągu – poinformowała rzecznik prasowa prokuratury Grażyna Wawryniuk.

reklama

W komunikacie wydanym w tej sprawie prokurator Wawryniuk poinformowała, że podstawą przedstawienia zarzutów był zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, w tym eksperyment procesowy. Podejrzany, były już pracownik zakładu pogrzebowego, nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

„Podejrzany zatrudniony był w Zakładzie Pogrzebowym Charon w Elblągu i pracował przy pochówkach. Do dwóch zdarzeń objętych zarzutami doszło we wrześniu 2022r. W trakcie jednego z pochówków wyjął z grobu złożone w nim przez członków rodziny przedmioty – zegarek oraz tytoń. Z uwagi na interwencję innego pracownika zakładu odstąpił od ich zaboru. W trakcie drugiego, po otwarciu trumny przeszukał kieszenie ubioru zmarłego celem odnalezienia włożonych przez rodzinę papierosów. Nie znalazł ich bowiem zostały przełożone w inne miejsce przed zamknięciem trumny. Nie zamknął trumny we właściwy sposób, co spowodowało częściowe zasypanie zwłok ziemią. Tym samym dopuścił się ich znieważenia” – napisano w komunikacie.

reklama

Prokuratura podała, że wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór policji oraz zakaz wykonywania jakichkolwiek prac zwianych z pochówkami zmarłych. Za przedstawione czyny byłemu pracownikowi zakładu pogrzebowego grozi do sześciu lat więzienia. 

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne