-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na ul. Warszawskiej w Olsztynie policjanci zatrzymali kierowcę, który przewoził 1,5 kg mefedronu

OlsztynNa ul. Warszawskiej w Olsztynie policjanci zatrzymali kierowcę, który przewoził 1,5 kg...

Podczas kontroli drogowej na ul. Warszawskiej w Olsztynie policjanci zatrzymali kierowcę, który przewoził 1,5 kg mefedronu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – podała policja.

reklama

Olsztyńska policja poinformowała, że 24-letniego kierowcę zatrzymano do rutynowej kontroli drogowej na jednej z głównych ulic Olsztyna – Warszawskiej.

„Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy mężczyzny. W trakcie kontroli i w wyniku sprawdzenia w systemach informatycznych danych kierującego, wyszło na jaw, że 24-latek nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą auta, gdyż miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy” – podała policja i wskazała, że podczas przeszukania auta pod fotelem kierowcy funkcjonariusze znaleźli zafoliowane dwie paczki ze zbryloną substancją.

reklama

„Przeprowadzone wstępne sprawdzenie wskazało, że jest to mefedron o łącznej masie prawie 1,5 kg. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych” – podano w komunikacie.

Sąsiedzi są w szoku po tym, co zobaczyli. Policja weszła do mieszkania 23-latka z Olsztyna

Badanie na obecność alkoholu nie wskazało, by mężczyzna prowadził pijany. „Ze względu na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw przez mężczyznę, posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, został on zatrzymany i przewieziony najpierw do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie 24-latek trafił do policyjnego aresztu” – podała policja i dodała, że mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających – grozi mu za to do 10 lat więzienia.

reklama

Sąd aresztował 24-latka na trzy miesiące.

Policja sprawdza, czy z mężczyzną współpracowały inne osoby zajmujące się handlem narkotykami.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
1 grudnia 2022 10:22

Ciekawe kto go sprzedał?

Lolo
1 grudnia 2022 10:21

Ciekawe kto go sprzedał?

Popularne

Susza na święta? Kryminalni zlikwidowali lokalną "hurtownię" narkotyków w domu 28-latki