1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kiedy wróci ruchu na obu jezdniach wiaduktu na obwodnicy Olsztyna? Podano datę

OlsztynKiedy wróci ruchu na obu jezdniach wiaduktu na obwodnicy Olsztyna? Podano datę

Przywrócenie ruchu na obu jezdniach wiaduktu na obwodnicy Olsztyna w ciągu S16/S51 może nastąpić w pierwszej połowie grudnia – podała GDDKiA. Jedna jezdnia tego obiektu została zamknięta od 14 listopada po stwierdzeniu nieprawidłowej pracy jednej z podpór.

reklama

Jak informowała wcześniej GDDKiA w Olsztynie, decyzja o prewencyjnym zamknięciu jednej nitki wiaduktu w kierunku Ostródy zapadła po rutynowym przeglądzie obiektu. Ruch pojazdów w obu kierunkach został wtedy przełożony na jedną jezdnię, a GDDKiA przystąpiła z wykonawcą do doraźnych działań zabezpieczających i monitorujących.

„Wykonana została tymczasowa stabilizacja jednego słupa podpory obwodnicy. Poza tym zainstalowane zostały czujniki monitorujące pracę konstrukcji” – przekazał rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki.

reklama

Jak dodał, trwa analiza zachowania się konstrukcji na podstawie przeprowadzonych pomiarów i badań. Celem jest ustalenie warunków pracy obiektu po przywróceniu ruchu na obu jezdniach. Po dokonanych obliczeniach, sprawdzeniu i zatwierdzeniu monitoringu przez projektanta, GDDKiA ma zaakceptować doraźny program naprawczy.

Na ruchliwej drodze w Olsztynie powstanie nowe skrzyżowanie

„W kolejnym kroku przystąpimy do montażu rozszerzonego monitoringu pracy konstrukcji oraz monitoringu geotechnicznego. Przewidujemy, że przywrócenie ruchu na obu jezdniach obiektu może nastąpić w pierwszej połowie grudnia” – poinformował rzecznik.

reklama

Jak zastrzegł, nie oznacza to końca prac. W kolejnych miesiącach nad przyczynami powstania usterki będzie pracował zespół ekspertów wskazanych przez wykonawcę i zaakceptowanych przez GDDKiA. Wykorzystując m.in. dane z monitoringu, wskaże on przyczyny powstania problemu i zbada pracę całej konstrukcji obiektu.

Opracowana przez zespół ekspertyza zawierać będzie również docelowy program naprawczy, który pozwoli usunąć przyczyny usterki i przywrócić pełną sprawność całej konstrukcji. Koszty obecnych działań zabezpieczających oraz badań i analiz ponosi wykonawca obiektu. Są one wykonywane w ramach gwarancji. 

Autobus najechał na krawężnik i całkowicie sparaliżował ruch na ul. Bartąskiej

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Donald Tusk :)
28 listopada 2022 07:05

Ku*wa to są jakieś kpiny nie dość że wzięli w opór pieniędzy za budowę obwodnicy to już po 2 latach trzeba ją remontować, do tego motorniczy rozj*bał pół Olsztyna i nie ma teraz jak wracać z pracy do domu przez obwodnice.

Antygrzybiara
7 stycznia 2023 09:51

W grudniu, ale którego roku?
Publikując swój komentarz nie akceptuję żadnych regulaminów, bo ich nie czytam

Popularne

Drogowy paraliż między Orzyszem a Ełkiem- kilka aut w rowie