-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Duda i minister Błaszczak oglądają mecz Polaków na mundialu z olsztyńską Dywizją

WęgorzewoPrezydent Duda i minister Błaszczak oglądają mecz Polaków na mundialu z olsztyńską Dywizją

Prezydent Andrzej Duda i wicepremier, szef Mon Mariusz Błaszczak pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu oglądają razem z żołnierzami 11. Pułku Artylerii, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy – podał BBN. Pułk z Węgorzewa polega pod 16 Dywizję Zmechanizowaną.

reklama

Wspólne oglądanie meczu odbywa się w bazie wojskowej w Nowej Łuce (Podlaskie), gdzie zorganizowano strefę kibica. W wojskowym namiocie rozstawiono telebim, są też rozwieszone biało-czerwone flagi. Zarówno prezydent RP, szef MON jak i żołnierze oraz funkcjonariusze służb mają szaliki z napisem „Polska”. Przed meczem wspólnie z drużyną odśpiewano hymn RP.

Przedstawiciele służb mundurowych jeszcze przed rozpoczęciem meczu mówili, że nastroje są jak najbardziej pozytywne i wierzą, że polskiej drużynie uda się wygrać.

reklama

„Jesteśmy pełni optymizmu, liczymy na dobry wynik. Dodatkową atrakcją dla nas i powodem do zadowolenia jest to, że mecz oglądamy w tak zacnym towarzystwie” – mówił Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodał, że chodzi zarówno o towarzystwo prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka, ale też o towarzystwo żołnierzy i funkcjonariuszy policji, którzy pomagają SG w ochronie granicy.

Zadyma na meczu Stomilu. Kibole zdemolowali stoisko z cateringiem

„Nastrój bojowy. Czekamy na pozytywny wynik tego meczu i kibicujemy razem z żołnierzami z 16. Dywizji Zmechanizowanej” – mówił przed meczem st. chor. szt. Robert Stańczak. Dodał, że to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że żołnierze mogą oglądać mecz razem z prezydentem i szefem MON. Powiedział, że takie „luźniejsze” spotkania z tak wyjątkowymi osobami są dla żołnierzy potrzebne. „Jest to dla żołnierzy powód do dumy, satysfakcji i do wspierania naszych działań, jeśli chodzi o wspieranie Straży Granicznej w ochronie naszej granicy” – mówił.

reklama

„Najbardziej cieszy fakt, że jesteśmy dzisiaj wszyscy razem: Policja, Straż Graniczna, a także wojsko, na co dzień współpracujemy, współdziałamy, natomiast dzisiaj chwila relaksu i cieszę się, że wszyscy razem możemy miło spędzić czas” – mówiła mł. asp. Paulina Pawluczuk-Kośko Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce.

Joanna Jędrzejczyk z olsztyńskim wojskiem walczy o życie małego chłopca

Kancelaria Prezydenta i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zamieściły na Twitterze zdjęcia i filmiki z powitania prezydenta z funkcjonariuszami i wspólnego śpiewania hymnu. Jak podkreśliło BBN, prezydent przybył do 11 Pułku Artylerii – „symbolicznej jednostki, jako pierwszej skierowanej do wzmocnienia granicy w związku z białoruskimi działaniami hybrydowymi. Na posterunku przeszło od roku”. „Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych z żołnierzami i funkcjonariuszami!” – dodaje BBN.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Głupi Piotrek
23 listopada 2022 18:04

Duda oczarował lewego. Tylko czym?

Popularne
Ogłoszenia

Najman chce walczyć z olsztyńskim celebrytą. „Obrażasz ludzi, do których nie masz podjazdu”

Bieg w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym