5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Cztery oferty na rozbudowę obwodnicy Giżycka

GiżyckoCztery oferty na rozbudowę obwodnicy Giżycka

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie) wzdłuż drogi krajowej nr 59 – poinformował rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA, Karol Głębocki.

reklama

Najniższą cenę za projekt i budowę obwodnicy Giżycka w ciągu DK59 (105,2 mln zł) zaproponowało konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska z Warszawy oraz Aldesa Construcciones z Madrytu, natomiast najwyższą ceniła oferująca 121,5 mln zł Budimex z Warszawy.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, prace projektowe oraz prace związane z uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie muszą zostać ukończone w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Projekt uwzględnia okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca), natomiast realizacja robót już nie.

reklama

Obecna obwodnica Giżycka (ul. Obwodowa) ma jednojezdniowy przekrój drogi w większości fragmentów. Planowane prace rozbudowy mają pomóc w poprawie bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów, zwiększyć przepustowość na skrzyżowaniach drogi krajowej z drogami lokalnymi oraz zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych, skrócić czas przejazdu oraz zmniejszyć poziomu hałasu i zanieczyszczeń powietrza.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia