fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Studenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

OlsztynStudenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą się uczyć zdalnie. Uczelnia chce ograniczyć wysokie koszty energii – poinformował w poniedziałek rzecznik uczelni Łukasz Staniszewski.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski przekazał w komunikacie opublikowanym na stronach internetowych uczelni, że od 2 do 15 stycznia 2023 roku zajęcia dydaktyczne przewidziane programem studiów wyższych, studiów doktoranckich, Szkoły Doktorskiej oraz studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń, realizowane będą w trybie zdalnym. Ich sposób mają ustalić dziekani, dyrektorzy albo kierownicy.

Z takiej organizacji procesu dydaktycznego, wyłączone jednak zostały takie kierunki studiów jak: lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne.

Jak wyjaśnił Łukasz Staniszewski, przejście przez dwa tygodnie stycznia z trybu stacjonarnego na zdalny to jeden z elementów strategii oszczędnościowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Polskie uczelnie w THE World University Rankings 2023. Na liście również UWM

„Opracowywany jest taki dokument, wkrótce zostanie opublikowany. Przedłużenia nauczania zdalnego raczej na tę chwilę nie przewidujemy” – dodał. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze