14 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Studenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

OlsztynStudenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą się uczyć zdalnie. Uczelnia chce ograniczyć wysokie koszty energii – poinformował w poniedziałek rzecznik uczelni Łukasz Staniszewski.

reklama

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski przekazał w komunikacie opublikowanym na stronach internetowych uczelni, że od 2 do 15 stycznia 2023 roku zajęcia dydaktyczne przewidziane programem studiów wyższych, studiów doktoranckich, Szkoły Doktorskiej oraz studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń, realizowane będą w trybie zdalnym. Ich sposób mają ustalić dziekani, dyrektorzy albo kierownicy.

Z takiej organizacji procesu dydaktycznego, wyłączone jednak zostały takie kierunki studiów jak: lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne.

reklama

Jak wyjaśnił Łukasz Staniszewski, przejście przez dwa tygodnie stycznia z trybu stacjonarnego na zdalny to jeden z elementów strategii oszczędnościowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dzieci oszalały gdy dziwny "pies" wszedł do szkoły. Czegoś takiego jeszcze nie było

„Opracowywany jest taki dokument, wkrótce zostanie opublikowany. Przedłużenia nauczania zdalnego raczej na tę chwilę nie przewidujemy” – dodał. 

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Dzieci oszalały gdy dziwny "pies" wszedł do szkoły. Czegoś takiego jeszcze nie było

Studenci UWM będą malować obraz "Nasze Niebo Kopernika"