fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Uruchomiono połączenie autobusowe między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Szczytnem

SzczytnoUruchomiono połączenie autobusowe między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Szczytnem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uruchomiono połączenie autobusowe między Szczytnem a lotniskiem Olsztyn-Mazury. Autobusy miejskie będą wozić pasażerów w piątki. Przejazd będzie bezpłatny – podał Urząd Miasta w Szczytnie.

Jak poinformował magistrat, od listopada tego roku pasażerowie podróżujący przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury mogą korzystać z możliwości dojazdu z i na lotnisko autobusem Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie.

“Dzięki temu pasażerowie podróżujący np. pociągiem z Olsztyna zyskają dogodną opcję przesiadki na autobus na lotnisko, a przylatujący z Krakowa możliwość komfortowego dojazdu do miasta. Mogą przy okazji zwiedzić zamek krzyżacki w Szczytnie, wejść na wieżę Ratusza, odwiedzić Muzeum Mazurskie oraz zwiedzić Szczytno śladami Krzysztofa Klenczona” – wskazał Urząd Miasta.

Jak podają urzędnicy, “po krótkim odpoczynku w otoczeniu jezior i natury podróżni będą mogli kontynuować podróż po Warmii i Mazurach, przesiadając się m.in. na pociągi w kierunku Olsztyna i Ełku“.

Trwa rozbudowa lotniska w Gryźlinach pod Olsztynem. Będzie mogło na nim lądować więcej samolotów

Autobusy będą kursowały w piątki do końca tego roku. W tym czasie przejazd autobusem jest bezpłatny. Autobusy będą wyjeżdżać z przystanku Poczta przy ul. Polskiej w Szczytnie zlokalizowanego w bliskiej odległości dworca autobusowego oraz stacji kolejowej.

Połączenie autobusowe zostało uruchomione dzięki współpracy przedstawicieli warmińsko-mazurskiego lotniska, urzędu miasta oraz Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze