-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

660 tys. zł na promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu olsztyńskiego

Olsztyn660 tys. zł na promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu olsztyńskiego

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu olsztyńskiego otrzymały we wtorek promesy finansowe na zakup sprzętu i umundurowania. W całym woj. warmińsko-mazurskim przeznaczono w sumie na ten cel 660 tys. zł.

reklama

Podczas uroczystości wręczenia promes, która odbyła się w Biskupcu, wiceszef MSWiA Błażej Poboży podkreślał, że inwestycja w młodzież to bardzo dobrze wydane środki.

„Gdy mówimy w naszym resorcie o inwestycjach, m.in. o wielkim programie modernizacji służb mundurowych, to tak naprawdę gdzieś na końcu myślimy o najważniejszej inwestycji; to jest inwestycja w młodego człowieka” – powiedział.

reklama

Wskazał też, że służba w Dziecięcych i Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych jest wyzwaniem dla młodych ludzi i ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. Poinformował, że na Warmii i Mazurach są 183 młodzieżowe drużyny, do których trafi w sumie 660 tys. zł w ramach dotacji celowych.

reklama

Środki te mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowania, czy wyposażenia osobistego.

W Biskupcu wiceminister wręczył 33 promesy na zakup wyposażenia dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu olsztyńskiego. Podobne uroczystości odbywają się we wtorek również w Dźwierzutach, Giżycku i Woźnicach.


Na początku września Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyznania ministrowi spraw wewnętrznych i administracji 25 mln zł na wsparcie dla Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. W całym kraju należy do nich 76 tys. młodych ludzi.

Pod okiem opiekunów strażaków zdobywają oni wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej, poznają tajniki służby pożarniczej i elementy pierwszej pomocy, są przygotowywani do wstąpienia w przyszłości w szeregi straży pożarnej.(PAP)

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mama
10 listopada 2022 10:55

Rozdawnictwa cd.

Popularne