-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Terytorialsi uporządkowali żołnierskie groby

WiadomościTerytorialsi uporządkowali żołnierskie groby

Żołnierze 4 Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przez ostatnie dni w ramach akcji „Żołnierska Pamięć” porządkowali groby wojskowych. Uczcili tych, którzy odeszli na wieczną wartę. W akcji wzięli udział żołnierze z podległych 4W-MBOT batalionów.

reklama

St. szer. Sabina Mazurek z zespołu prasowego 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej poinformowała w komunikacie, że terytorialsi zapalili znicze przy pomnikach AK oraz przy tablicach upamiętniających patronów. Odwiedzili również mogiły żołnierzy AK oraz zapalili znicze na grobach kombatantów, którzy odeszli w ostatnim czasie.

Podkreśliła, że w tych szczególnych dniach żołnierze oddają hołd wszystkim walczącym na frontach walk o wolną i niepodległą Polskę.

reklama

„Dając wyraz pamięci i szacunku terytorialsi z 41 batalionu lekkiej piechoty z Giżycka posprzątali groby oraz zapalili znicze w miejscach pamięci w powiecie giżyckim, wydmińskim, a także węgorzewskim” – wskazała.

Szef MON: 11. Mazurski Pułk Artylerii zostanie przekształcony w brygadę artylerii - to będzie poważna siła

Terytorialsi z 42 batalionu lekkiej piechoty (blp) w Morągu uporządkowali groby i pomniki bohaterów w powiecie działdowskim, nowomiejskim, iławskim i ostródzkim symbolicznie zostawiając światło pamięci. Jednym z miejsc był grób patrona 42 blp ppor. Stanisława Balla ps. „Sowa”.

reklama

Od kilku lat w akcję czynnie angażują się żołnierze 45 Olsztyńskiego Batalionu Lekkiej Piechoty, którzy hołd zmarłym oddali w miejscach pamięci w Olsztynie, Olsztynku, Bartągu, Nidzicy, Janowie oraz Szczytnie.

Akcja „Żołnierska Pamięć” organizowana jest każdego roku. Uczestniczą w niej jednostki wojskowe wszystkich rodzajów sił zbrojnych i uczelnie wojskowe.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mmmm
3 listopada 2022 08:27

Bitne wojsko

Popularne

Ochotnicy zostaną wcieleni do dobrowolnej służby wojskowej